Depilacja-laserowa-nastolatkow-–-czy-usuwanie-owlosienia-u-mlodych-osob-jest-bezpieczne.jpg

25 lipca 20190

W trakcie dojrzewania nastolatkom zaczyna przeszkadzać nadmierne owłosienie pojawiające się na niektórych partiach ciała. W momencie, gdy powodują one dyskomfort, ze względów estetycznych lub higienicznych, warto wybrać się z dzieckiem na zabieg laserowego usuwania owłosienia. Jeżeli zostanie on przeprowadzony w profesjonalnym gabinecie przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu, będzie w pełni bezpieczny nawet dla nastoletnich klientów.


Jak-uniknac-podraznien-czyli-wszystko-o-depilacji-skory-wrazliwej.jpg

11 lipca 20190

Posiadacze skóry wrażliwej na co dzień mierzą się z wieloma problemami. Naskórek tego typu ma bowiem tendencję do zaczerwienienia, pieczenia, podrażnień, poparzeń słonecznych, wrastających włosków, pękających naczynek i wielu innych dolegliwości, które w znaczący sposób wpływają zarówno na wygląd skóry, jak i komfort w trakcie oraz po zabiegu usuwania owłosienia. Jak zatem dobrać właściwy sposób depilacji i jak uniknąć podrażnień po usuwaniu owłosienia z wrażliwego naskórka?


Skuteczna-depilacja-nog-–-przeglad-rozwiazan-dostepnych-na-rynku.jpg

27 maja 20190

Gładka skóra u kobiet jest w obecnych czasach wręcz wymogiem estetycznym. Żadna współczesna kobieta nie wyobraża sobie wyjścia z domu z niewydepilowanymi nogami czy pachami. Idealna metoda usuwania owłosienia daje długotrwałe efekty i nie powoduje podrażnień skóry czy wrastania włosków. Wykorzystywanie jednorazowej maszynki do codziennej depilacji nóg nie jest więc najlepszym rozwiązaniem, ponieważ włoski szybko odrastają, stając się przy tym ciemniejsze i grubsze. Jakie są zatem najskuteczniejsze sposoby depilacji i czym się charakteryzują?


Hirsutyzm-–-przyczyny-nadmiernego-owlosienia-oraz-sposoby-zwalczania-choroby.jpg

30 kwietnia 20190

Hirsutyzm to problem estetyczny występujący u niektórych kobiet, który może mieć podłoże hormonalne lub genetyczne. Nadmierne owłosienie z pewnością skutkuje obniżeniem samooceny wśród pań, co może mieć niekorzystny wpływ zarówno na sferę zawodową, jak i prywatną. Na szczęście na rynku dostępne są różne metody, które umożliwiają skuteczną walkę z tą chorobą.


Zasady-prawidlowej-pielegnacji-skory-pod-pachami.jpg

22 marca 20190

Jedwabiście gładka, bez śladów podrażnień i kłujących, odrastających włosków – skóra pod pachami może być piękna, ale wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Czasy, w których nawet największe gwiazdy, podnosząc ręce nie wstydziły się obnażać owłosienia pod pachami, minęły bezpowrotnie. Obecnie panuje moda na gładkie ciało, nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim higienicznych.


Nadmierne-owlosienie-u-mezczyzn-–-jak-z-nim-walczyc.jpg

12 marca 20190

Do niedawna usuwanie nadmiernego owłosienia dotyczyło głównie kobiet. Jednak obecnie jest to również codzienny problem wielu mężczyzn. Nie wynika to z chwilowej mody czy indywidualnych preferencji, ale przede wszystkim jest wyrazem dbałości o higienę i estetyczny wygląd. W niektórych przypadkach depilacja jest wręcz koniecznością. Na rynku dostępnych jest wiele sposobów na usunięcie niechcianego owłosienia. Niektóre z nich można wykorzystać samodzielnie w domu, a inne wymagają wizyty w salonie kosmetycznym. Wybór metody zależy głównie od rodzaju owłosienia i oczekiwanych efektów.