Depilacja laserowa a inne metody usuwania włosów

Laserowe usuwanie włosów wymaga odrobinę większej inwestycji finansowej jednorazowo, jednak w dłuższej perspektywie jest dużo bardziej opłacalna niż zwykłe golenie czy depilacja woskiem. Tradycyjne metody usuwania owłosienia powodują, że włosy rosną coraz grubsze i w coraz szybszymi tempie. Laserowe usuwanie włosów sprawia, że włosy są coraz cieńsze a ich wzrost staje się wolniejszy.

Ponadto depilacja laserowa jest jedynym sposobem na całkowite pozbycie się wrastających włosków oraz podrażnień wynikających z golenia i tradycyjnej depilacji.

 

Czy wszystkie obszary ciała mogą być poddane zabiegowi laserowej depilacji?

Okolice brwi są wykluczone, ze względu na bliskość oczu i ryzyko uszkodzenia wzroku. Podczas zabiegu zarówno obsługa jak i pacjent ze względu na ochronę oczu muszą mieć założone specjalne okulary ochronne. Wszystkie pozostałe obszary, łącznie ze  środkową częścią  brwi są skutecznie poddawane depilacji. Obszary skory pokryte znamionami lub tatuażami będą omijane podczas wykonywania laserowej depilacji ze względów bezpieczeństwa.

 

Czy usuniecie włosów będzie trwałe?

Z całym przekonaniem należy podkreślić, że uzyskamy trwałe zmniejszenie ilości i grubości włosów. U niektórych pacjentów możliwa jest do osiągnięcia redukcja włosów o 99%. Zwykle owłosienie zmniejsza się o 85% po serii zalecanych sesji. W celu osiągnięcia pełnej satysfakcji przez pacjentów oferujemy oczywiście dodatkowe zabiegi. Uwaga! Zmiany hormonalne mogą wpływać na wzrost włosów w przyszłości.

 

Ile serii zabiegów potrzeba do satysfakcjonujących wyników?

Dla konkretnej partii ciała większość pacjentów potrzebuje co najmniej 4-6 zabiegów. Ilość sesji zależna jest od ilości posiadanych włosów, ich grubości oraz koloru. Zabiegi powinny odbywać się w odstępie 5-6 tygodni w zależności od obszaru i indywidualnych uwarunkowań konkretnego pacjenta.

W okolicy twarzy większość osób potrzebuje co najmniej 8 sesji. W przypadku problemów hormonalnych u pacjenta lub w najbliższej rodzinie, konieczna będzie większa liczba zabiegów, w celu osiągnięcia idealnego efektu.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, niezbędne jest aby zabiegi laserowej depilacji włosów były zaplanowane nie więcej niż co 5-6 tygodni. Jeśli nie zastosujesz zalecanego harmonogramu, negatywny wpływ na wyniki długoterminowe.

Minimalna liczba 6 sesji nie usunie z pewnością wszystkich włosów, a ilość dodatkowych sesji może być wymagana w zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta.

 

Kto może się poddać zabiegowi depilacji laserowej?

Dzięki specjalistycznemu miernikowi poziomu melaniny zabieg depilacji laserowej przeprowadzany jest każdorazowo w indywidualny sposób. Moc impulsu wysyłanego do cebulki włosa jest dobierana ze względu na odcień skory i włosów.

Laser nie działa na siwe włosy, a im ciemniejsze owłosienie tym efekty zabiegów są widoczne po mniejszej ilości sesji.

Trzeba podkreślić, że zabiegom poddajemy każdy rodzaj skóry, ale wyniki zależą od koloru i grubości włosów, jak również odcienia cery pacjenta.

 

Dlaczego moje rezultaty zabiegów różnią się od wyników innych pacjentów?

Efekty i ilość niezbędnych sesji zależą od: kontrastu skóry i koloru włosów. Twoje pochodzenie etniczne oraz uwarunkowania genetyczne, a także poziom gospodarki hormonalnej mają duży wpływ na efektywność depilacji laserowej dlatego indywidualne podejście do każdego pacjenta jest naszym priorytetem.

 

Jak usunąć włosy z twarzy?

Dzięki laserowemu zabiegowi depilacji zniszczeniu ulegają nie tylko włosy nad skórą, ale także te znajdujące się pod nią. Włosy zostaną całkowicie usunięte. Dzięki wykorzystaniu Lasera Vectus cała procedura trwa tylko około 20 minut i po jego przeprowadzeniu nie będziesz potrzebować czasu na regenerację. Natychmiast po wizycie w gabinecie możesz wrócić do pracy czy innych zaplanowanych zajęć. Zabiegi można stosować na dowolny obszar twarzy, górnej warg, podbródka, karku, itp. Ciekawym faktem jest, że im ciemniejsze włosy, tym lepsze rezultaty.

 

Czy zabieg depilacji laserowej jest bolesny?

Różne urządzenia do depilacji mogą powodować inny poziom dyskomfortu oraz efekty depilacji na rożnym poziomie. Lasery o wysokiej mocy dają lepsze rezultaty, ale są z reguły są mniej komfortowe. Kiedy pacjent informuje personel o odczuwalnym podczas zabiegu dyskomforcie, to natychmiast zmniejszona zostaje moc strumienia lasera. Trzeba jednak pamiętać że to z kolei będzie miało wpływ na zmniejszoną skuteczność sesji.

Laser Vectus jest wyjątkowy nie tylko ze względu na miernik poziomu melaniny co powoduje indywidualne dopasowanie mocy strumienia ze względu na kolor skory i włosów. To co wyróżnia nasze urządzenie na tle konkurencji to wyposażenie głowicy w system chłodzenia kriogenicznego, który obniża temperaturę powierzchni szkła szafirowego.

 

Przed zabiegiem

Nie można narażać się na działanie promieni słonecznych – zakaz opalania się w jakikolwiek sposób – na solarium lub na słońcu a także przy użyciu samoopalacza, przez co najmniej 3 tygodnie przed wizytą. Promieniowanie słoneczne wpływa na efekty depilacji laserowej i może powodować bliznowacenie, nadmierne pigmentowanie i oparzenia laserowe, które mogą być trwałe!

Nie wolno wyrywać włosów, depilować woskiem lub depilatorem przez co najmniej 3 tygodnie przed zabiegiem.

Miejsce poddane depilacji powinno być czyste, bez makijażu, dezodorantu, balsamów, kremów, antyperspirantów itp.

Obszar poddawany depilacji powinien być świeżo ogolony rano w dniu zabiegu lub w salonie bezpośrednio na wizycie.

Przed zastosowaniem lasera należy skonsultować z obsługą historię leczenia i przyjmowane leki.

Jeśli regularnie stosujesz silne leki, skonsultuj się z lekarzem czy możesz poddać się zabiegowi laserowego usuwania włosów.

Po zabiegu

Użyj balsamu luz żelu z aloesem w ciągu pierwszych 2 godzin po zabiegu, aby zmniejszyć zaczerwienienie i złagodzić dyskomfort. Możesz czuć się jak po opalaniu na słońcu.

Unikaj dezodorantu i makijażu przez 24 godziny, jeśli depilowanie były pachy lub twarz.

Przez 24 godziny unikaj męczących czynności, które mogą podnieść temperaturę ciała, takie jak wszelkie formy ćwiczeń, gorące kąpiele, sauna, jacuzzi itp.

Przez 2 tygodnie należy unikać ekspozycji na słońce. Jeśli po 2 tygodniach dojdzie do ekspozycji na słońce, poczekaj co najmniej 3 dodatkowe tygodnie z kolejną wizytą.

Nie wolno korzystać z solarium i samoopalaczy.

Aby uniknąć działania promieni słonecznych przy silnym nasłonecznieniu  NALEŻY używać kremu SPF 50 na obszar obejmujący depilacje .

Nie można używać jakiejkolwiek kosmetyków złuszczających na miejscu poddanym depilacji, dopóki włosy nie wypadną.

Między sesjami można jedynie golić depilowane miejsca.

Nie można używać innych form usuwania włosów, takich jak depilacja woskiem czy depilator, elektroliza, itp.

 

NASZE PODEJŚCIE

Znalezienie właściwego salonu depilacji laserowej może być trudne, ale nie musi. Depilacja z użyciem Lasera Vectus jest najbardziej skutecznym sposobem na trwałe pozbycie się niechcianych włosów. Urządzenie to jest niekwestionowanym światowym liderem w dziedzinie laserowego usuwania owłosienia i jako jedni z nielicznych na warszawskim rynku depilacji oferujemy Ci amerykańską standard usług, satysfakcję i komfort. Nasz wysoko wykwalifikowany personel posiada certyfikaty najwyższej jakości szkolenia laserowego. Nasi eksperci w połączeniu z najnowocześniejszym laserowy sprzętem, zapewnią Ci najwyższej jakości usługi i najbardziej satysfakcjonujące rezultaty. Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat zakresu wykonywanych przez nas usług laserowego usuwania włosów oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z zabiegiem.