Czy depilacja laserowa bikini jest bezpieczna? – poradnik

6 kwietnia 2019
Czy-depilacja-laserowa-bikini-jest-bezpieczna-–-poradnik.jpg

Depilacja laserowa bikini systematyczne zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Zadbane okolice bikini nie tylko wyglądają estetycznie, ale pomagają również w utrzymaniu właściwej higieny osobistej. Jednak czy depilacja laserowa bikini jest bezpieczna dla naszego zdrowia?

Na czym polega depilacja laserowa bikini?

Depilacja laserowa bikini to nieinwazyjny i bezbolesny zabieg, polegający na usunięciu zbędnego owłosienia z okolic intymnych. Za pomocą wiązki światła emitowanej przez urządzenie, wnikającej w skórę, dochodzi do uszkodzenia cebulek włosowych i ich osłabienia, a w konsekwencji do całkowitego zaniku niechcianych włosków.

Jakie rodzaje depilacji są dostępne?

W tym przypadku największą popularnością cieszy się depilacja hollywoodzka, francuska oraz bikini brazylijskie. Pierwsza metoda polega na całkowitym usunięciu owłosienia intymnego z warg sromowych, łona i pośladków. Depilacja intymna francuska jest znacznie płytsza i wybierana przez kobiety, które cenią sobie naturalny, ale estetyczny wygląd. Włoski usuwane są bowiem wyłącznie z pachwin i boków wzgórka łonowego – owłosienie zostaje uformowane w kształt trójkąta lub prostokąta i nie wystaje poza linię bielizny. Natomiast bikini brazylijskie polega na pozostawieniu delikatnego paska włosków na wzgórku łonowym.

Każda ze wspomnianych metod umożliwia komfortowe noszenie bielizny czy strojów kąpielowych, bez ryzyka prześwitywania niechcianego owłosienia.

Czy depilacja laserowa bikini jest bezpieczna?

Aby depilacja, wykonana za pomocą lasera, była bezpieczna, warto zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnego gabinetu, zaopatrzonego w laser Vectus. Laser tego typu jest bowiem wyposażony w specjalną głowicę, która chłodzi skórę, zapewniając odpowiedni komfort w trakcie zabiegu. Laser Vectus jest szczególnie polecany do depilacji bikini, gdyż zapewnia bezbolesne i nieinwazyjne pozbycie się owłosienia z tych najbardziej delikatnych oraz wrażliwych partii kobiecego ciała. Automatyczne i indywidualne dobranie mocy wiązki światła oraz czasu naświetlania do typu owłosienia i skóry klientki, gwarantuje skuteczne rezultaty przy minimalnej liczbie koniecznych zabiegów. Depilacja laserowa laserem Vectus pozwoli uniknąć ryzyka wrastania włosków w skórę czy powstawania podrażnień i stanów zapalnych strefy intymnej.

Depilacja laserowa okolic bikini, przeprowadzona przez specjalistę, przy użyciu wysokiej klasy lasera i przy zachowaniu podstawowych zasad higieny, zapewni skuteczny i długotrwały efekt gładkiej skóry.