Depilacja laserowa nastolatków – czy usuwanie owłosienia u młodych osób jest bezpieczne?

25 lipca 2019
Depilacja-laserowa-nastolatkow-–-czy-usuwanie-owlosienia-u-mlodych-osob-jest-bezpieczne.jpg

W trakcie dojrzewania nastolatkom zaczyna przeszkadzać nadmierne owłosienie pojawiające się na niektórych partiach ciała. W momencie, gdy powodują one dyskomfort, ze względów estetycznych lub higienicznych, warto wybrać się z dzieckiem na zabieg laserowego usuwania owłosienia. Jeżeli zostanie on przeprowadzony w profesjonalnym gabinecie przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu, będzie w pełni bezpieczny nawet dla nastoletnich klientów.

Czy depilacja laserowa u nastolatków jest bezpieczna?

Na początku okresu dojrzewania delikatne owłosienie nie ma wpływu na codzienne funkcjonowanie młodego człowieka. Jednak wraz z upływem czasu włoski stają się grubsze i ciemniejsze, a zarazem coraz bardziej widoczne. Ponieważ w dzisiejszych czasach owłosienie jest uznawane za bardzo nieestetyczne oraz zasadniczo utrudnia codzienną pielęgnację i utrzymywanie higieny na odpowiednim poziomie, wielu młodych ludzi decyduje się na depilację. Doraźne metody, takie jak jednorazowa maszynka, depilator czy chemiczne preparaty, w rzeczywistości tylko pogłębiają problem, gdyż sprzyjają wzmacnianiu cebulek włosa, wrastaniu włosków oraz powstawaniu bolesnych podrażnień. W takim wypadku prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie trwała depilacja laserowa.

Depilacja laserowa laserem Vectus

Depilacja laserowa laserem Vectus jest zabiegiem w pełni bezpiecznym nawet dla osób w młodym wieku. W uzasadnionych przypadkach, po okresie największych zmian hormonalnych, nastolatki mogą z powodzeniem poddać się laserowemu usuwaniu owłosienia. W przypadku osób niepełnoletnich do przeprowadzenia serii zabiegów niezbędna będzie jednak zgoda rodziców. W przypadku dziewcząt warto wstrzymać się z depilacją, aż do momentu, w którym będą one regularnie miesiączkować. Jeżeli gospodarka hormonalna nie będzie bowiem dostatecznie unormowana, prawdopodobnie dojdzie do niepożądanego odrastania włosków w krótkim czasie.

W jakim wieku depilacja laserowa?

Depilacja laserowa laserem Vectus jest zabiegiem bezinwazyjnym, który zasadniczo nie powoduje żadnych powikłań czy nieprzyjemnych skutków ubocznych. Starannie dobrana liczba zabiegów przeprowadzona w nastoletnim wieku, pozwoli na trwałe pozbycie się owłosienia, gwarantując przy tym długotrwałe efekty.

Depilacja laserowa jest doskonałym sposobem na pozbycie się zbędnego owłosienia u starszych nastolatków. Nieinwazyjny, bezbolesny zabieg może być jednak wykonywany wyłącznie za zgodą rodziców i po przeprowadzeniu kompleksowej konsultacji ze specjalistą.