Jak przetrwać upały dbając o urodę i zachowując dobry wygląd? – poradnik

26 czerwca 2019
Jak-przetrwac-upaly-dbajac-o-urode-i-zachowujac-dobry-wyglad-–-poradnik.jpg

W trakcie upałów nasza skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. W tym czasie jest ona wyjątkowo przesuszona przez zbyt częste przebywanie na słońcu oraz brak odpowiedniego nawilżenia i nawodnienia organizmu. Warto więc zwrócić uwagę na kilka czynników, które pomogą nam zachować atrakcyjny wygląd nawet w najgorętszych miesiącach roku.

Po pierwsze – nawilżenie

Latem skóra ma tendencję do przesuszania się, dlatego do codziennej pielęgnacji należy wybierać kosmetyki o właściwościach nawilżających. Podstawowym produktem będzie w tym przypadku delikatnie myjący żel pod prysznic oraz odżywczy balsam do ciała. Świetnie sprawdzą się kosmetyki na bazie aloesu, które zagwarantują naszej skórze odpowiednie nawilżenie, a w przypadku poparzeń wynikających ze zbyt długiego przebywania na słońcu skutecznie złagodzą ból. Uczucie świeżości zapewnią natomiast pachnące mgiełki z egzotycznych owoców, woda termalna w sprayu czy emulsja z wyciągiem z melisy.

W trakcie upałów bardzo często stosujemy zimne prysznice. Należy jednak pamiętać, że zbyt częste kąpiele dodatkowo wysuszają skórę, więc do schłodzenia ciała starajmy się stosować również zimne napoje lub mokre okłady.

Pamiętaj o wodzie!

Odpowiednie nawodnienie organizmu jest podstawą podczas wysokich temperatur. Spożywanie niewystarczającej ilości płynów niestety najczęściej skutkuje złym samopoczuciem, bólami głowy, opuchlizną ciała i przesuszoną skórą. Specjaliści radzą, aby w trakcie upałów przyjmować od 1,5 do 3 l chłodnej, niegazowanej i wysokozmineralizowanej wody.

Co z depilacją?

W trakcie upałów osłaniamy swoje nogi, ręce czy plecy, dlatego dla wielu osób codzienna depilacja całego ciała staje się rutyną. Niestety jednorazowa maszynka, golarka czy plastry z woskiem mogą podrażniać naszą skórę i powodować silny dyskomfort, a nawet ból. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na depilację laserową. Zabieg laserowego usuwania owłosienia jest nieinwazyjny, bezpieczny, skuteczny i w pełni komfortowy. Warto podkreślić, że pełne rezultaty widoczne są po wykonaniu serii zabiegów w gabinecie kosmetycznym.

W trakcie upałów nasza skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. Przede wszystkim warto pamiętać o nawadnianiu organizmu i stosowaniu naturalnych preparatów o właściwościach nawilżających. Nie należy zapominać również o okularach przeciwsłonecznych z wysokim filtrem, nakryciu głowy oraz ubraniach wykonanych z przewiewnych, oddychających materiałów. Natomiast dzięki depilacji laserowej zyskamy gładkie ciało bez ryzyka wrastających włosów czy podrażnień po goleniu.