Jaki rodzaj bikini wybrać? Bikini brazylijskie, francuskie, klasyczne

9 grudnia 20200
Jak-przetrwac-upaly-dbajac-o-urode-i-zachowujac-dobry-wyglad-–-poradnik.jpg

Depilacja laserowa stała się w dzisiejszych czasach codziennością. Decydują się na nią nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Bardzo popularnym zabiegiem jest depilacja okolic bikini. Która z nas nie chce cieszyć się idealną gładkością podczas wakacji? Do wyboru mamy bikini klasyczne, francuskie oraz brazylijskie. Czym różnią się od siebie i który wariant najlepiej wybrać?

Bikini klasyczne

Jest to opcja dla kobiet w każdym wieku, także dla tych początkujących w usuwaniu owłosienia laserem. Warto wybrać ten rodzaj bikini jeżeli decydujemy się na taki zabieg po raz pierwszy. Jeśli nigdy nie próbowałyśmy takiej depilacji, może budzić ona w nas skrępowanie i strach. Z tego powodu dobrze jest zacząć od najmniej inwazyjnej opcji, aby przekonać się, że to nic strasznego. Jako, że depilacja klasyczna obejmuje jedynie usunięcie włosów z pachwin do linii majtek, jest to świetny wstęp do kolejnych depilacji. Jednocześnie usunięcie włosów w tych miejscach pozwoli na beztroskie spędzanie czasu w stroju kąpielowym, bez martwienia się o to, czy jakiś włosek nie wystaje spod bielizny. Dzięki krótkiej wizycie bardzo szybko oswoimy się z całą procedurą i wysoce prawdopodobne jest, że następnym razem wybierzemy wariant bardziej odważny

Bikini francuskie

Wariant przeznaczony dla kobiet, które chcą pozbyć się więcej owłosienia niż w przypadku bikini klasycznego, ale jednocześnie nie chcą decydować się na bikini brazylijskie. Bikini francuskie polega na usunięciu włosów z pachwin, tak jak w przypadku depilacji klasycznej, ale również włosów z części wzgórka łonowego – często zostawia się tam nienaruszony pasek. Depilację laserową bikini francuskiego wykonuje się w pozycji leżącej. Zabieg jest nieco bardziej nieprzyjemny niż bikini klasyczne, ponieważ obejmuje więcej partii. Warto zdecydować się na to rozwiązanie, jeśli lubimy naturalny wygląd i chcemy zostawić nieco więcej włosków z przodu. Ten rodzaj depilacji cieszy się dużym zainteresowaniem, jest najczęściej wybieraną metodą zaraz po bikini brazylijskim.

Bikini brazylijskie

Jest to zdecydowanie opcja dla najodważniejszych kobiet. Świetnie sprawdzi się jeśli lubimy idealną gładkość i chcemy wyglądać dobrze nawet w najbardziej skąpym stroju kąpielowym. Bikini brazylijskie obejmuje usunięcie owłosienia z linii majtek, pachwin, warg sromowych, wzgórka łonowego oraz spomiędzy pośladków. Istnieje możliwość pozostawienia paska na wzgórku łonowym- zależy to od preferencji kobiety. Jako, że zabieg obejmuje całościowe usuwanie włosów trzeba przygotować się na to, że jest najmniej komfortowy. Wykonuje się go częściowo w normalnej pozycji leżącej, a częściowo z podkurczonymi nogami, tak aby osoba wykonująca zabieg miała dostęp do każdego miejsca. Pozycja w której musimy leżeć podczas takiego zabiegu może być nieco krępująca, jednak warto pomyśleć o tym, że dla kosmetyczki, która wykonuje depilację nie jest to dziwny widok. Warto przełamać swój opór, aby cieszyć się idealnie gładką skórą!

Który rodzaj bikini wybrać?

Jak widać, poszczególne rodzaje bikini różnią się od siebie. Jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z depilacją, zdecydujmy się na wersję klasyczną – podczas niej usuwa się najmniej włosów, a co za tym idzie zabieg jest najmniej bolesny i krępujący. Jeżeli natomiast należymy do odważnych osób, chcemy usunąć nieco więcej owłosienia lub wykonywałyśmy już bikini klasyczne, możemy pokusić się o bikini francuskie. To opcja pośrednia- usuwane jest więcej włosków, jednak ta depilacja wiąże się z mniejszym bólem niż w przypadku bikini brazylijskiego. Bikini brazylijskie polecane jest kobietom doświadczonym.

Warto przemyśleć swój wybór i dopasować rodzaj bikini do preferencji i oczekiwanego efektu. Obojętne jaki wariant wybierzemy, jedno jest pewne – po skończonym zabiegu będziemy mogły cieszyć się idealnie gładką skórą!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *