Czy depilacja laserowa jest bezpieczna dla kobiet w ciąży?

26 lutego 2021
Jak-przygotowac-sie-do-zabiegu-depilacji-laserowej-–-poradnik.jpg

Ciąża to wyjątkowy moment w życiu kobiety. Jest to też dziewięć miesięcy ciągłych zmian w organizmie – na zewnątrz i wewnątrz. Ważne jest, by wiedzieć jak poprawnie dbać o ciało w trakcie ciąży, czego unikać i o czym pamiętać. Jak wygląda depilacja laserowa w czasie ciąży? Czy jest bezpieczna? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Depilacja laserowa a ciąża

Podstawową zasadą jest, że podczas ciąży kobiety powinny unikać ultradźwięków oraz emisji energii laserowej. Laserowa depilacja w ciąży może mieć bardzo negatywne skutki. Skóra w tym okresie jest szczególnie wrażliwa i delikatna. Podczas zabiegu wystawiona jest na działanie energii laserowej, co może spowodować trwałe przebarwienia przy tak wrażliwym naskórku. Dodatkowo, łagodzące środki używane po zabiegu zawierają substancje, które mogą uczulić i podrażnić, co spowoduje jeszcze większy dyskomfort.

Depilacja laserowa w ciąży – możliwe problemy

Nie jest tajemnicą, że skala bólu naszego organizmu to bardzo personalna rzecz. To, co dla nas jest bolesne, dla innych może okazać się delikatnym szczypaniem. Dla niektórych osób depilacja laserowa może być niekomfortowa, choć dla większości osób nie stanowi to problemu. Ponadto, mówi się, że może spowodować to niekontrolowane skurcze mięśni, a to z kolei może prowadzić do przedwczesnego porodu lub poronień w pierwszych tygodniach ciąży.

Wszystkie wymienione skutki mogą, ale nie muszą wystąpić podczas zabiegu, jednak najważniejsze jest zdrowie kobiety i maleństwa. Badania tego typu nie są przeprowadzane, ale depilacja laserowa w ciąży jest odradzana, by zachować wszelkie środki ostrożności wobec kobiet.

Depilacja laserowa w ciąży – czy można?

Jaki sposób golenia wybrać? Wiemy już, że depilacja, która wywołuje ból jest odradzana, więc golenie woskiem, cukrem oraz depilatorem niestety nie wchodzi w grę. Jedyna metoda to maszynka lub golarka. Warto pamiętać o odpowiednim dbaniu o skórę po goleniu, nawilżając ją odpowiednimi kremami. Kobiecy organizm regeneruje się nawet do trzech miesięcy po porodzie, więc najlepiej odpuścić sobie zabieg laserowej depilacji na ten okres czasu.