Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej – przed zabiegiem

Nie można narażać się na działanie promieni słonecznych – zakaz opalania się w jakikolwiek sposób – na solarium lub na słońcu a także przy użyciu samoopalacza, przez co najmniej 3 tygodnie przed wizytą. Promieniowanie słoneczne wpływa na efekty depilacji laserowej i może powodować bliznowacenie, nadmierne pigmentowanie i oparzenia laserowe, które mogą być trwałe!

Nie wolno wyrywać włosów, depilować woskiem lub depilatorem przez co najmniej kilka tygodni przed zabiegiem (3 tygodnie).

Miejsce poddane depilacji powinno być czyste, bez makijażu, dezodorantu, balsamów, kremów, antyperspirantów, itp.

Obszar poddawany depilacji powinien być świeżo ogolony wieczorem dzień przed zabiegiem lub rano w dniu zabiegu.

Przed zastosowaniem lasera należy skonsultować z kosmetologiem historię leczenia i przyjmowane leki oraz wypełnić ankietę, którą otrzymacie Państwo w salonie.

Jeśli regularnie stosujesz silne leki, skonsultuj się z lekarzem czy możesz poddać się zabiegowi laserowego usuwania włosów.

Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest przyjmowanie witaminy A, bądź preparatów z retinolem w przypadku depilacji twarzy. Należy odstawić leki i odczekać co najmniej dwa tygodnie.

Po kuracjach przeciwtrądzikowych tetracykliną lub izotekiem należy odczekać pół roku przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej.

Po zabiegu depilacji laserowej

  • Użyj balsamu luz żelu z aloesem w ciągu pierwszych 2 godzin po zabiegu, aby zmniejszyć zaczerwienienie i złagodzić dyskomfort. Możesz czuć się jak po opalaniu na słońcu.
  • Unikaj dezodorantu i makijażu przez 24 godziny, jeśli depilowanie były pachy lub twarz.
  • Przez 24 godziny unikaj męczących czynności, które mogą podnieść temperaturę ciała, takie jak wszelkie formy ćwiczeń, gorące kąpiele, sauna, jacuzzi itp.
  • Przez 2 tygodnie należy unikać ekspozycji na słońce. Jeśli po 2 tygodniach dojdzie do ekspozycji na słońce, poczekaj co najmniej 3 dodatkowe tygodnie z kolejną wizytą.
  • Nie wolno korzystać z solarium i samoopalaczy.
  • Aby uniknąć działania promieni słonecznych przy silnym nasłonecznieniu NALEŻY używać kremu SPF 50 na obszar obejmujący depilacje.
  • Nie można używać jakichkolwiek kosmetyków złuszczających na miejscu poddanym depilacji, dopóki włosy nie wypadną.
  • Między sesjami można jedynie golić depilowane miejsca.
  • Nie można używać innych form usuwania włosów, takich jak depilacja woskiem czy depilator, elektroliza, itp.

Zapisz się na depilację laserem Vectus w naszej klinice w Warszawie!