Depilacja-laserowa-nastolatkow-–-czy-usuwanie-owlosienia-u-mlodych-osob-jest-bezpieczne.jpg

28 marca 20210

Gładkie, pozbawione zbędnego owłosienia ciało to cel do którego dąży większość kobiet. Efekt ten szczególnie pożądany staje się wiosną i latem, kiedy krótkie rękawy, spodenki i sukienki eksponują sporą część naszego ciała. Częste golenie tych partii ciała maszynka może być jednak dosyć utrudniające życie. Rozwiązaniem idealnym wydaje się być depilacja laserowa, która z uwagi na wykorzystywanie impulsów światła wymaga od nas przestrzegania kilku istotnych zasad. Jak powinno się dbać o ciało po depilacji laserowej latem i jakich zasad przestrzegać? Przeczytaj by poznać odpowiedzi na wszystkie pytania.


Przeglad-podstawowych-przeciwwskazan-do-wykonania-depilacji-laserowej.jpg

14 marca 20210

Wiele kobiet stara się różnymi metodami walczyć z nadmiernym lub niechcianym owłosieniem na ciele. Najczęściej wybieranymi sposobami są depilacja oraz epilacja. Te dwa pojęcia tylko z pozoru są podobne do siebie. Bez wątpienia łączy je wspólny cel – pozbycie się zbędnych włosków. Metody, jakie używa się do ich przeprowadzania są różne. Umożliwiają osiągnięcie zupełnie innych efektów. Czym różni się depilacja od epilacji?


Jak-przygotowac-sie-do-zabiegu-depilacji-laserowej-–-poradnik.jpg

26 lutego 20210

Ciąża to wyjątkowy moment w życiu kobiety. Jest to też dziewięć miesięcy ciągłych zmian w organizmie – na zewnątrz i wewnątrz. Ważne jest, by wiedzieć jak poprawnie dbać o ciało w trakcie ciąży, czego unikać i o czym pamiętać. Jak wygląda depilacja laserowa w czasie ciąży? Czy jest bezpieczna? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.


Jak-przygotowac-sie-do-zabiegu-depilacji-laserowej-–-poradnik.jpg

18 lutego 20210

Dlaczego włoski wrastają?

Wrastające włoski to częsty problem kobiet. Powstaje zwykle po regularnym goleniu się maszynką zwykłą, elektryczną lub woskiem.

Włoski wrastają, bo:

  • naskórek jest zbyt gruby i włoski nie mają szans się przez niego przedostać;
  • włoski są za słabe i nie mają siły się przebić przez skórę;
  • włoski wrastają w głąb naskórka, a więc w kierunku przeciwnym niż powinny;
  • rosną co prawda ku górze, ale robią to pod kątem.

Wrastanie włosków może niestety prowadzić do zapalenia mieszków włosowych i wystąpienia swędzących brzydkich krost.


bikini-b.jpg

11 lutego 20210

Wpływ promieni słonecznych, bywa często bagatelizowany. W przypadku depilacji laserowej jest jednak czynnikiem, który szczególnie należy mieć na względzie. Działanie promieni ultrafioletowych, dotyczy zarówno samego zabiegu, powodując niższą skuteczność i narażając na nieprzyjemne efekty uboczne, jak i postępowania po depilacji, w celu uniknięcia dotkliwszych podrażnień skóry.


Depilacja-laserowa-a-komfort-i-bezpieczenstwo-pacjenta.jpg

18 stycznia 20210

Depilacja laserowa jest zabiegiem, z którego chce skorzystać coraz większa ilość osób. Po pierwsze z uwagi na to, iż ta metoda jest skuteczna, a do tego wygodna. Wystarczy bowiem, iż wybierzemy się na kilka sesji, żeby móc pozbyć się z pewnych obszarów uciążliwych dla nas włosków i mieć gładką skórę przez dłuższy czas. Laserowa depilacja włosów jest również zalecana w sytuacjach, kiedy tradycyjne sposoby na usuwanie owłosienia są przyczyną podrażnień i stanów zapalnych. Jakie więc kroki w zakresie pielęgnacji skóry, trzeba podejmować, aby właściwie zadbać o skórę po przeprowadzeniu tego typu zabiegów.


Skuteczna-depilacja-nog-–-przeglad-rozwiazan-dostepnych-na-rynku.jpg

12 stycznia 20210

Gładka skóra bez zbędnego owłosienia – o tym marzy wiele z nas, poszukując trwałych sposobów na usunięcie włosków. Metodą, której efekty są zdecydowanie najtrwalsze, jest depilacja laserowa – u niektórych osób pozwala pozbyć się owłosienia raz na zawsze. Oczywiście skuteczność tego zabiegu zależy od wielu czynników, takich jak stan skóry i włosów oraz wykorzystywana technologia. Należy też pamiętać, że skuteczna depilacja laserem nie jest zabiegiem jednorazowym – dla pełnej skuteczności konieczne jest przeprowadzenie całej serii. Jednak jak często powinny być one przeprowadzane dla maksymalnego efektu, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa? Ile zabiegów jest potrzebnych? Od czego zależy trwałość efektów?


Gladkie-ramiona-i-przedramiona-czyli-podstawowe-metody-depilacji-rak.jpg

17 grudnia 20200

Nasze ciało nigdy nie jest idealne. U każdego występują niedoskonałości, które mogą prowadzić do kompleksów i obniżonej samooceny. Są takie wady, których usunięcie graniczy z niemożliwym. Są też te, których w prosty sposób możemy się pozbyć. Do nich bez wątpienia należy kobiecy wąsik. Jakie są przyczyny jego powstawania i w jaki sposób poradzić sobie z tym problemem?


Jak-przetrwac-upaly-dbajac-o-urode-i-zachowujac-dobry-wyglad-–-poradnik.jpg

9 grudnia 20200

Depilacja laserowa stała się w dzisiejszych czasach codziennością. Decydują się na nią nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Bardzo popularnym zabiegiem jest depilacja okolic bikini. Która z nas nie chce cieszyć się idealną gładkością podczas wakacji? Do wyboru mamy bikini klasyczne, francuskie oraz brazylijskie. Czym różnią się od siebie i który wariant najlepiej wybrać?


25440754_10155231840981818_627936615_o-1280x853.jpg

19 października 20200

Depilacja laserowa to wygodny i coraz bardziej popularny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Może ona obejmować wybrane partie ciała, a seria zabiegów pozwala na uzyskanie trwałego efektu. Choć depilacja laserem cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród wielu osób, niestety nie sprawdzi się ona u każdego. Kto osiągnie najlepsze rezultaty takich zabiegów, a dla kogo są one wręcz niewskazane?