Jak-przygotowac-sie-do-zabiegu-depilacji-laserowej-–-poradnik.jpg

21 lipca 20220

Przekonanie na temat negatywnego wpływu depilacji laserowej na kondycję skóry oraz pracę całego organizmu wzięło się z początków wykonywania tego zabiegu. Dawniej usuwanie niechcianego owłosienia kojarzyło się z dużym bólem i dyskomfortem, a pacjentki dopisywały zabiegowi szereg niepożądanych skutków, które jednak niewiele miały wspólnego z rzeczywistością. Zaczęto spekulować na temat wpływu depilacji na powstawanie nowotworów, czy podstawowe funkcje organizmu. Z artykułu dowiesz się czy depilacja laserowa jest rakotwórcza oraz co jest przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu.


20200612-IMG_4474-1280x847.jpg

30 sierpnia 20210

Oferty salonów piękności kuszą wieloma ciekawymi zabiegami, w tym coraz popularniejszą ostatnio endermologią. Warto zainteresować się tym zabiegiem o dosyć tajemniczej nazwie, ponieważ potrafi przynieść spektakularne efekty na defekty, z którymi boryka się większość z nas. Cellulit, wiotka skóra, nadprogramowe kilogramy… To najczęstsze problemy, gdzie endermologia przychodzi z pomocą. Co ważne, jest bezbolesna i bezpieczna. Gdzie najlepiej wykonać zabieg? Przede wszystkim w sprawdzonym gabinecie lub klinice. Endermologia w Warszawie to najbogatsza oferta zabiegów, jednak bez problemu znajdziemy je też w salonach piękności w innych miastach.


Depilacja-miejsc-intymnych-u-mezczyzn-–-przeglad-dostepnych-rozwiazan.jpg

23 kwietnia 20210

Depilacja laserowa jest bezpiecznym i bezinwazyjnym zabiegiem, jednak osoby posiadające tatuaże mogą zastanawiać się czy taki zabieg nie będzie miał negatywnego wpływu na atrament pod skórą. Przede wszystkim warto przypomnieć, że lasery używane do depilacji i usuwania tatuaży są bardzo różne. Te przeznaczone usuwania tatuaży to urządzenia typu Q-switch, które dostarczają energię znacznie szybciej, dzięki czemu laser uderza w pigment, powodując jego fragmentację. Natomiast laser używany do depilacji ma dostarczać energię, która jest absorbowana przez mieszek włosowy, co z kolei zmniejsza jego zdolność do wytwarzania większej ilości energii. Z tego powodu, gdyby tatuaż miał zetknąć się z laserem do depilacji, pigment wchłonąłby energię i nie byłby w stanie wystarczająco szybko ostygnąć, powodując pęcherze i możliwe uszkodzenie tatuażu i skóry.


Jak-przygotowac-sie-do-zabiegu-depilacji-laserowej-–-poradnik.jpg

19 kwietnia 20210

Depilacja jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej. Jest zabiegiem kosmetycznym, estetycznym, zdarza się, że wykonywana jest w celu zniwelowania skutków chorób, np. hirsutyzmu, objawiającego się nadmiernym owłosieniem. Kiedy najlepiej wykonać depilację, by była najbardziej skuteczna? Wyjaśnimy kilka aspektów, które w decydujący sposób wpływają na efektywność zabiegów depilacji.


Depilacja-laserowa-nastolatkow-–-czy-usuwanie-owlosienia-u-mlodych-osob-jest-bezpieczne.jpg

28 marca 20210

Gładkie, pozbawione zbędnego owłosienia ciało to cel do którego dąży większość kobiet. Efekt ten szczególnie pożądany staje się wiosną i latem, kiedy krótkie rękawy, spodenki i sukienki eksponują sporą część naszego ciała. Częste golenie tych partii ciała maszynka może być jednak dosyć utrudniające życie. Rozwiązaniem idealnym wydaje się być depilacja laserowa, która z uwagi na wykorzystywanie impulsów światła wymaga od nas przestrzegania kilku istotnych zasad. Jak powinno się dbać o ciało po depilacji laserowej latem i jakich zasad przestrzegać? Przeczytaj by poznać odpowiedzi na wszystkie pytania.


Przeglad-podstawowych-przeciwwskazan-do-wykonania-depilacji-laserowej.jpg

14 marca 20210

Wiele kobiet stara się różnymi metodami walczyć z nadmiernym lub niechcianym owłosieniem na ciele. Najczęściej wybieranymi sposobami są depilacja oraz epilacja. Te dwa pojęcia tylko z pozoru są podobne do siebie. Bez wątpienia łączy je wspólny cel – pozbycie się zbędnych włosków. Metody, jakie używa się do ich przeprowadzania są różne. Umożliwiają osiągnięcie zupełnie innych efektów. Czym różni się depilacja od epilacji?


Jak-przygotowac-sie-do-zabiegu-depilacji-laserowej-–-poradnik.jpg

26 lutego 20210

Ciąża to wyjątkowy moment w życiu kobiety. Jest to też dziewięć miesięcy ciągłych zmian w organizmie – na zewnątrz i wewnątrz. Ważne jest, by wiedzieć jak poprawnie dbać o ciało w trakcie ciąży, czego unikać i o czym pamiętać. Jak wygląda depilacja laserowa w czasie ciąży? Czy jest bezpieczna? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.


Jak-przygotowac-sie-do-zabiegu-depilacji-laserowej-–-poradnik.jpg

18 lutego 20210

Dlaczego włoski wrastają?

Wrastające włoski to częsty problem kobiet. Powstaje zwykle po regularnym goleniu się maszynką zwykłą, elektryczną lub woskiem.

Włoski wrastają, bo:

  • naskórek jest zbyt gruby i włoski nie mają szans się przez niego przedostać;
  • włoski są za słabe i nie mają siły się przebić przez skórę;
  • włoski wrastają w głąb naskórka, a więc w kierunku przeciwnym niż powinny;
  • rosną co prawda ku górze, ale robią to pod kątem.

Wrastanie włosków może niestety prowadzić do zapalenia mieszków włosowych i wystąpienia swędzących brzydkich krost.


bikini-b.jpg

11 lutego 20210

Wpływ promieni słonecznych, bywa często bagatelizowany. W przypadku depilacji laserowej jest jednak czynnikiem, który szczególnie należy mieć na względzie. Działanie promieni ultrafioletowych, dotyczy zarówno samego zabiegu, powodując niższą skuteczność i narażając na nieprzyjemne efekty uboczne, jak i postępowania po depilacji, w celu uniknięcia dotkliwszych podrażnień skóry.


Depilacja-laserowa-a-komfort-i-bezpieczenstwo-pacjenta.jpg

18 stycznia 20210

Depilacja laserowa jest zabiegiem, z którego chce skorzystać coraz większa ilość osób. Po pierwsze z uwagi na to, iż ta metoda jest skuteczna, a do tego wygodna. Wystarczy bowiem, iż wybierzemy się na kilka sesji, żeby móc pozbyć się z pewnych obszarów uciążliwych dla nas włosków i mieć gładką skórę przez dłuższy czas. Laserowa depilacja włosów jest również zalecana w sytuacjach, kiedy tradycyjne sposoby na usuwanie owłosienia są przyczyną podrażnień i stanów zapalnych. Jakie więc kroki w zakresie pielęgnacji skóry, trzeba podejmować, aby właściwie zadbać o skórę po przeprowadzeniu tego typu zabiegów.