Czy depilacja laserowa pomoże rozwiązać problem wrastających włosów?

18 lutego 2021
Jak-przygotowac-sie-do-zabiegu-depilacji-laserowej-–-poradnik.jpg

Dlaczego włoski wrastają?

Wrastające włoski to częsty problem kobiet. Powstaje zwykle po regularnym goleniu się maszynką zwykłą, elektryczną lub woskiem.

Włoski wrastają, bo:

  • naskórek jest zbyt gruby i włoski nie mają szans się przez niego przedostać;
  • włoski są za słabe i nie mają siły się przebić przez skórę;
  • włoski wrastają w głąb naskórka, a więc w kierunku przeciwnym niż powinny;
  • rosną co prawda ku górze, ale robią to pod kątem.

Wrastanie włosków może niestety prowadzić do zapalenia mieszków włosowych i wystąpienia swędzących brzydkich krost.

Wrastające włoski – problem często dermatologiczny

Zdarza się, że wrastanie włosków jest mocno związane z rodzajem skóry i typem włosa, który to zaczyna rosnąć głęboko pod skórą, więc kiedy nie może się przez nią przebić, to skręca się. Szuka więc wyjścia, dlatego też wytwarza się wokół niego stan zapalny. Gdy wrastający włos powoduje bolesne guzy, będzie potrzebny odpowiedni zabieg u dermatologa. Lekarz ten odpowiednio odkazi ranę, wyciągnie włos ze skóry. Czasem wykonuje się w gabinecie zabieg elektrokoagulacji – uciążliwy, wrastający włosek zostaje usunięty na stałe.

Depilacja laserowa a wrastające włoski

Depilacja laserowa to zdecydowanie bezpieczna, bezinwazyjna i szybka metoda usuwania zbędnego owłosienia. Polega na skierowaniu wiązki lasera, który przenika przez skórę i w ten sposób niszczy on mieszki włosowe.

Najważniejsze cechy tej skutecznej metody:

  • zabieg nie wpływa w żaden sposób na organizm, jest całkowicie bezpieczny i nie uszkadza naskórka;
  • jest to jedna z najskuteczniejszych metod, gwarantuje długotrwałe efekty;
  • uzyskuje się efekt usunięcia nawet 95% włosków;
  • trwały efekt uzyskiwany jest dzięki temu, że laser oddziałuje podskórnie na cebulki włosów.

Wrastające włoski a depilacja laserem

Laser docierając do mieszków włosowych usuwa je wszystkie. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod nie trzeba się martwić, że włoski będą odrastać i powodować tym samym dyskomfort.

Depilacja laserowa jest obecnie jednym z najskuteczniejszych sposobów pozbycia się problemu i bardzo często wykonuje się ją ze wskazań medycznych. Do tych wskazań należy właśnie wrastanie włosków.

Owszem, istnieją inne metody walki z uporczywym problemem, peelingi, używanie maszynek jednorazowych i zmiękczających żeli do golenia, jednak wszystkie te sposoby to krótkotrwałe rozwiązania. Jedynie depilacja laserowa sprawia, że pozbywamy się owłosienia raz na zawsze!

Usuwanie wrośniętych włosków – laser sposobem na zwalczenie problemu wrastania

Kiedy domowe metody radzenia sobie z wrastaniem włosków totalnie zawodzą i nie dość, że nie przynoszą żadnych efektów, to jeszcze mają fatalne skutki w postaci ranek, infekcji i zapaleń skóry, warto zdecydować się na wykonanie serii zabiegów depilacji laserowej. Jest to bez wątpienia najlepsza metoda na pozbycie się uciążliwego problemu bez zbędnego dyskomfortu, pieczenia, swędzenia i bólu. Dzięki niej możemy cieszyć się gładką i piękną, zdrową skórą.

Trzeba wiedzieć, że metoda ta nie da pełnych efektów po jednym zabiegu. Serię spotkań dostosowuje się do rodzaju skóry, grubości włosa. Bez względu na cenę, która jest zdecydowanie adekwatna do jakości użytego sprzętu i trwałego pozbycia się problemu, warto mieć na uwadze fakt, iż depilacja laserowa to najlepsza i najbezpieczniejsza, nieinwazyjna metoda na usunięcie zbędnego owłosienia. Polecana jest szczególnie tym osobom, które zmagają się z tym dotkliwym i uciążliwym problemem, jakim jest wrastający włos.