Czym jest endermologia

30 sierpnia 2021
20200612-IMG_4474-1280x847.jpg

Oferty salonów piękności kuszą wieloma ciekawymi zabiegami, w tym coraz popularniejszą ostatnio endermologią. Warto zainteresować się tym zabiegiem o dosyć tajemniczej nazwie, ponieważ potrafi przynieść spektakularne efekty na defekty, z którymi boryka się większość z nas. Cellulit, wiotka skóra, nadprogramowe kilogramy… To najczęstsze problemy, gdzie endermologia przychodzi z pomocą. Co ważne, jest bezbolesna i bezpieczna. Gdzie najlepiej wykonać zabieg? Przede wszystkim w sprawdzonym gabinecie lub klinice. Endermologia w Warszawie to najbogatsza oferta zabiegów, jednak bez problemu znajdziemy je też w salonach piękności w innych miastach.

Co to jest endermologia?

Endermologia to najprościej mówiąc masaż podciśnieniowy. Poprzez wykonywanie go z ogromną siłą nacisku, oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną. Wykonuje się go przede wszystkim w celu wymodelowania sylwetki, redukcji cellulitu, ujędrnienia skóry, poprawy owalu twarzy. Co ważne, zabieg z powodzeniem można stosować zarówno na całe ciało, jak i na twarz. Endermologia cieszy się największą popularnością jako zabieg modelujący sylwetkę, ponieważ w czasie masażu aktywowane są te rejony tkanki tłuszczowej, które ciężko zredukować za pomocą zdrowej diety i ćwiczeń. Zabieg przyspiesza metabolizm w tych obszarach, a także pobudza do produkcji kolagenu. Dzięki temu kondycja skóry bardzo szybko się poprawia – staje się jędrniejsza oraz wyraźnie gładsza.

Czy endermologia to zabieg dla każdego?

Trzeba przyznać, że endermologia to zabieg prosty i bezbolesny. Nie wymaga ingerencji chirurgicznej, a po jego wykonaniu można od razu wrócić do swoich codziennych aktywności. Mimo to, istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegu:
– żylaki,
– choroby naczyniowe,
– infekcje skórne,
– nowotwór,
– stymulator serca,
– ciąża i karmienie piersią.

Efekty

Warto wiedzieć, że endermologię najlepiej wykonać w serii. Zaleca się wykonać około 10-15 zabiegów w odstępach 2-3 dniowych. Dzięki temu efekt będzie widoczny i trwały. Po odbytej serii, warto też raz w miesiącu wykonywać zabieg podtrzymujący efekty. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, trzeba pamiętać aby pić codziennie około 2,5 litra wody oraz wykonywać lekkie ćwiczenia fizyczne. Wybierając dobry i sprawdzony gabinet endermologii (na przykład w Warszawie), lekarz lub kosmetolog opracuje z nami plan działania, dzięki któremu osiągniemy wymarzony cel.
Jakich efektów możemy się spodziewać po serii zabiegów endermologia Warszawa?
– redukcja tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela,
– likwidacja lub wyraźne zmniejszenie cellulitu,
– wygładzenie i odmłodzenie skóry,
– wymodelowanie newralgicznych obszarów ciała (boczki, uda, bryczesy),
– oczyszczenie organizmu,
– poprawa krążenia,
– rozluźnienie mięśni i stawów,
– redukcja obrzęków,
– pomoc w leczeniu blizn.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Decydując się na zabieg endermologii w Warszawie lub innym mieście, zwróćmy uwagę na jakość sprzętu. To bardzo ważne, gdyż wysoka jakość sprzętu zapewni nam bezpieczeństwo i wymierne efekty. W dobrym gabinecie zostanie z nami przeprowadzony dokładny wywiad, dzięki któremu zyskamy pewność, że zabieg będzie dla nas odpowiedni.