Depilacja laserowa a komfort i bezpieczeństwo pacjenta

12 sierpnia 2019
Depilacja-laserowa-a-komfort-i-bezpieczenstwo-pacjenta.jpg

Trwała depilacja laserowa to jedyny zabieg, który pozwala na całkowitą i trwałą eliminację owłosienia z wybranych partii ciała. Jednak, aby był skuteczny i w pełni bezpieczny, musi zostać wykonany przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu oraz z udziałem wykwalifikowanych, doświadczonych specjalistów. Co wpływa zatem na komfort i bezpieczeństwo pacjenta podczas depilacji? Dlaczego laser Vectus będzie najlepszym rozwiązaniem?

Nowoczesny laser, czyli podstawa bezpiecznej depilacji

Najpopularniejszą metodą na pozbycie się owłosienia jest obecnie depilacja laserowa Vectus. W tym przypadku nowoczesny system Skintel automatycznie bada poziom zawartości melaniny w skórze i włosach, dlatego parametry zabiegu, takie jak długość fali czy czas naświetlania, są dopasowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta, bez względu na typ cery czy rodzaj i kolor owłosienia. Dzięki temu, depilacji mogą poddać się nawet osoby o bardzo jasnych czy rudych mieszkach i nieco ciemniejszej karnacji.

Trwała depilacja w krótkim czasie

Laser diodowy Vectus pozwala nie tylko na przeprowadzenie bezpiecznego, ale również bardzo efektywnego zabiegu. Ma na to wpływ m.in. innowacyjna technologia Photon Recycling, która pozwala na reemisję wiązki światła. System małych luster powoduje bowiem odbijanie promieni niezaabsorbowanych przez skórę, kierując je ponownie w ten sam obszar ciała. Dzięki temu laser Vectus pozwala na usunięcie znacznie większej liczby włosków podczas jednej sesji w salonie kosmetycznym. W konsekwencji umożliwia to zredukowanie ogólnej liczby niezbędnych zabiegów.

Komfort pacjenta podczas zabiegu

Laserowe usuwanie owłosienia laserem Vectus nie powoduje dyskomfortu i jest całkowicie bezbolesne. Głowica lasera została bowiem pokryta szkłem szafirowym, które schładza depilowany obszar ciała. Ponadto lampa diodowa Vectus wyposażona została w technologię Advanced Contact Cooling, która pozwala na dostosowanie poziomu mocy urządzenia do ciepła odczuwalnego przez pacjenta.

Decydując się na trwałą depilację laserową, warto sprawdzić, czy salon kosmetyczny wykonuje ją za pomocą lasera diodowego Vectus. Technologia ta sprawia bowiem, iż cały zabieg jest bezpieczny i skuteczny, a przy tym bezbolesny i w pełni komfortowy.