Depilacja laserowa, a przyjmowane leki

11 lutego 2020
Zasady-prawidlowej-pielegnacji-skory-pod-pachami.jpg

Laser diodowy Vectus jest urządzeniem emitującym wiązki promieni pochłanianej przez barwnik włosa, co prowadzi do termicznego zniszczenia mieszków włosowych.

Każdorazowo przed wykonaniem zabiegu należy wypełnić ankietę dotyczącą stanu zdrowia.

Uzupełnienie ankiety przed zabiegiem depilacji

Bardzo istotne jest aby zapoznać się z nią dokładnie i udzielać odpowiedzi zgodnie z aktualnym stanem. Czasem wydawać by się mogło, że to mało istotne informacje, a jednak, ze względu na sposób działania lasera Vectus są niezwykle ważne. Nawet ziołowe suplementy diety mogą być fotouczulające. Pamiętaj aby poinformować o przyjmowaniu tabletek ziołowych czy ziół w innych postaciach np. takich jak dziurawiec, skrzyp, bratek, nagietek i szałwia. Nie poinformowanie o tym i poddanie się zabiegowi depilacji laserowej może spowodować zmiany na skórze w postaci wysypki, podrażnienia, a nawet przebarwienia.

Niektóre leki przeciwbólowe przyjmowanie do dwóch dób przed zabiegiem mogą być przeciwskazaniem do wykonania depilacji laserem Vectus. Do tej grupy należą np. ibuprofen, ketoprofen, naproksen. Wszystko zależy od daty ostatniej dawki jak i od jej wielkości.

Również antybiotykoterapia bywa tymczasowym przeciwskazaniem do wykonania zabiegu depilacji laserowej.  Przy kuracjach przeciwtrądzikowym tetracykliną lub izotekiem należy odczekać pół roku przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej.

Terapie hormonalne związane z leczeniem chorób tarczycy czy leczenia niepłodności bywają przeciwskazaniem.

Przeciwskazania do laserowej depilacji

Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest przyjmowanie witaminy A, bądź preparatów z retinolem w przypadku depilacji twarzy. Należy przerwać stosowanie i odczekać co najmniej 2 tygodnie. Po tym czasie laser Vectus będzie bezpieczny dla skóry.

Wszystkie te przeciwskazania są tymczasowe, czasem by bezpiecznie poddać się zabiegowi wystarczy odstawić dany lek czy preparat na dobę czy dwie przed planowaną depilacją laserową.

Większość leków, preparatów, suplementów czy ziół nie ma żadnego wpływu na zabieg depilacji laserowej.

Zawsze gdy masz wątpliwość możesz zapytać wykwalifikowany personel salonu.

Niektóre potencjalne zagrożenia mogą wydawać Ci się błahe, bo „co niby może się stać?”. Niby niewiele ale skóra uwrażliwiona na słonce nawet jeśli tylko pod wpływem ziół, może silniej zareagować na wiązkę promieni lasera. W konsekwencji czego może dojść do przebarwień. Jeżeli korzystasz z lasera Vectus by cieszyć się gładką, piękną skórą to na pewno nie chcesz jej zafundować nieestetycznych przebarwień. Wszystko co należy zrobić by tego uniknąć to z uwagą i zgodnie ze stanem aktualnym wypełnić ankietę dotyczącą stanu zdrowia przed zabiegiem.

Przy przestrzeganiu zasad i zaleceń, zabieg jest bezpieczny i skuteczny, a Ty na długo możesz się cieszyć jego niczym niezmąconym efektem.