Depilacja laserowa latem. Jakich zasad trzeba przestrzegać?

Gładkie, pozbawione zbędnego owłosienia ciało to cel do którego dąży większość kobiet. Efekt ten szczególnie pożądany staje się wiosną i latem, kiedy krótkie rękawy, spodenki i sukienki eksponują sporą część naszego ciała. Częste golenie tych partii ciała maszynka może być jednak dosyć utrudniające życie. Rozwiązaniem idealnym wydaje się być depilacja laserowa, która z uwagi na wykorzystywanie impulsów światła wymaga od nas przestrzegania kilku istotnych zasad. Jak powinno się dbać o ciało po depilacji laserowej latem i jakich zasad przestrzegać? Przeczytaj by poznać odpowiedzi na wszystkie pytania.
Depilacja laserowa i opalanie – czy można robić depilację laserową w lato?
Okres letni nierozerwalnie wiąże się z przyjemnym wylegiwaniem się na słońcu, jednak czy jest no wskazane w przypadku równoczesnego wykonywania zabiegów depilacji laserowej? Niestety, konieczność unikania opalania to jedna z głównych zasad tego typu depilacji. Zasada ta dotyczy zarówno bezpośredniego zażywania kąpieli słonecznych jak i korzystania z solarium. Większość specjalistów zaleca całkowite unikanie promieni słonecznych przez okres 7 dni po zabiegu a następnie kolejne 7 dni wstrzemięźliwości od długotrwałego opalania.
Istnieją jednak pewne sposoby na delikatne złagodzenie tego nakazu. Są nimi filtry przeciwsłoneczne, a dokładniej środki zawierające filtr SPF50 oraz wyższy. Nakładamy je na miejsca poddawane zabiegom dosyć obficie, tak by promienie słoneczne nie miały możliwości dotarcia do skóry. Warto również wspomnieć, że zasadę tę stosujemy również w dni, kiedy niebo wdaje się nam być zachmurzone. Wiele osób zapomina, że latem słońce potrafi grzać tak mocno, że jego promienie potrafią przedostawać się na ziemię również poprzez z pozoru gęste chmury.
Niezastosowanie się do tego zalecenia i opalanie dopiero co depilowanych miejsc na skórze może skutkować niezwykle poważnymi konsekwencjami. Wśród najczęstszych skutków takiego postępowania można wymienić oczywiście poparzenia oraz powstawanie przebarwień ma skórze.
Depilacja laserowa a dopiero co opalona skóra
Drugim, niezwykle istotnym aspektem letniej depilacji laserowej jest zasada niepoddawania się zabiegowi w przypadku dopiero opalonej skóry. Dotyczy to zarówno opalania natryskowego jak i tradycyjnego. W pierwszym przypadku warstwa barwnika zaaplikowana na skórę może kumulować światło lasera podczas zabiegu i prowadzić do poważnych oparzeń skóry. W przypadku tradycyjnego opalania wszystko zależy od charakterystyki sprzętu, którym wykonywany jest zabieg. Ogólna zasada mówi o wstrzemięźliwości wynoszącej około kilkunastu dni, jednak na rynku pojawiają się lasery, które skracają ten okres do kilku dni po opalaniu. Poddawanie się depilacji na krótko po intensywnej ekspozycji słonecznej sprawia, że nasza skóra może uleć poparzeniom oraz niezwykle uciążliwemu przesuszeniu. Dlatego jeśli decydujemy się już na depilację laserową latem, to musimy pamiętać o tej zasadzie.
Bezpieczeństwo to podstawa
Depilacja laserowa to niezwykle wygodny i bezbolesny zabieg pozwalający zapomnieć nam o uciążliwym i częstym goleniu. Już kilka zabiegów wykonanych w odpowiednich odstępach czasu pozwoli nam się cieszyć gładkim ciałem przez długi czas. Jest to jednak zabieg, który wymaga odrobiny czasu by niechciane owłosienie całkowicie zniknęło, dlatego najlepszym czasem na jego planowanie jest okres jesienny i zimowy. Jeśli z jakichś przyczyn musisz zdecydować się na depilacje laserową latem nie przedkładaj niczego ponad swoje bezpieczeństwo i stosuj się dokładnie do zaleceń producenta sprzętu oraz osoby wykonującej zabieg. Pozwoli to uniknąć przykrych i długofalowych konsekwencji takich jak poważne oparzenia skóry oraz trudne do usunięcia przebarwienia, które będą szpecić bardziej niż niechciane owłosienie.