Depilacja laserowa – w domu czy w salonie?

21 września 2020
25440754_10155231840981818_627936615_o-1280x853.jpg

Seria zabiegów depilacji laserowej pomaga pozbyć się z ciała uciążliwego owłosienia. Sesje polecane są w szczególności osobom mającym trudności z tradycyjnym usuwaniem włosków, w wyniku czego na ich ciele pojawiają się stany zapalne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by depilacji laserowej spróbowali także inni. Czy na zabieg lepiej zdecydować się w profesjonalnym salonie kosmetycznym, a może włoski usuwać sprzętem do użytku domowego? Zobacz, co będzie lepszym wyborem.

Depilacja laserowa – gdzie ją wykonać?

Zabieg depilacji laserowej polega na kierowaniu światła emitowanego przez laser w stronę mieszków włosowych. Obecna w nich melanina pochłania wiązkę światła z urządzenia, ulegając zniszczeniu. Ponieważ włosy rosną w różnym tempie, do całkowitego ich usunięcia konieczne będzie kilka sesji depilacji. Osoby zainteresowane tą metodą eliminacji owłosienia mogą zdecydować się na zabieg w domu. W tym jednak wypadku muszą się liczyć ze słabszym efektem depilacji, niż w przypadku wizyty w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Depilatory domowe emitują bowiem znacznie słabsze źródło światła, niż profesjonalny sprzęt dostępny w salonach. To jednak nie jedyna różnica, pomiędzy laserowym usuwaniem owłosienia w domu i w salonie.

Dlaczego depilacja w salonie jest lepsza?

Tym, co stanowi o przewadze depilacji laserowej w salonie kosmetycznym nad zabiegiem wykonywanym w domu, jest również wiedza osób obsługujących urządzenie. Do depilacji laserowej trzeba się bowiem odpowiednio przygotować, tak by efekt był długotrwały, a sam zabieg bezpieczny dla skóry. Doświadczony kosmetolog zna przeciwwskazania, wykluczające możliwość usuwania włosków laserem. To między innymi alergie, zapalenia skóry, czy nowotwory. Specjalista dysponuje również preparatami łagodzącymi ból i podrażnienia, mogące pojawić się zaraz po wykonaniu zabiegu, a także potrafi określić, jak wiele sesji potrzebnych jest do osiągnięcia zamierzonego efektu. Depilacja w domu to często działanie po omacku, które w niektórych przypadkach okazuje się równie nieskuteczne i długotrwałe, co tradycyjna depilacja maszynką.

Profesjonalny sprzęt, którego nie użyjesz w domu

Podstawową różnicą, pomiędzy depilacją laserową w domu i salonie kosmetycznym pozostaje sprzęt. To głównie ze względu na niego warto rezygnować z samodzielnie wykonywanych zabiegów, na rzecz sesji pod okiem profesjonalistów. Laser w salonie emituje wąską wiązkę światła o ustalonej częstotliwości. Trafia ona bezpośrednio w mieszek, nie powodując uszkodzeń tkanek znajdujących się wokół. Dzięki dużej precyzji zabiegu wystarczy już kilka sesji, by włosy zniknęły z powierzchni skóry na długo. Inaczej jest w przypadku domowych urządzeń. Te najczęściej wyposażone są w technologię IPL, a emitowane światło ma charakter pulsacyjny. Fale o różnej długości nie docierają do struktury włosa tak precyzyjnie, jak podczas profesjonalnego zabiegu w salonie. Mieszek staje się osłabiony, a nie zniszczony, przez co włoski mogą odrastać.

Depilacja w salonie to dłużej utrzymujące się efekty

Popularność urządzeń do wykonywania depilacji laserowej w domu sprawia, że zainteresowani próbują przeprowadzać zabieg samodzielnie. Rezygnacja z pomocy salonów kosmetycznych nie jest do końca korzystna. Choć usuwanie włosów laserem w domu jest możliwe, to nie jest równie skuteczne i długotrwałe, co depilacja w salonie. Dodatkowo przez nieodpowiednie przygotowanie, a wreszcie wykonanie zabiegu, ciało może być równie podrażnione, co podczas depilacji tradycyjną maszynką. Zdecydowanie lepszym wyborem jest więc zdecydowanie się na sesje w salonie, gdzie już 4-6 zabiegów skutkować może gładkim ciałem na długo!