Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn – przegląd dostępnych rozwiązań

6 października 2019
Depilacja-miejsc-intymnych-u-mezczyzn-–-przeglad-dostepnych-rozwiazan.jpg

Mężczyźni dbający o swój wygląd coraz częściej decydują się na depilację stref intymnych. Usuwanie owłosienia z tych partii ciała ułatwia utrzymywanie higieny, eliminuje nieświeży zapach i gwarantuje estetyczny wygląd. Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn może zostać przeprowadzona na kilka sposobów. Wśród najpopularniejszych metod depilacji miejsc intymnych należy wymienić pianki i kremy, maszynki jednorazowe oraz laserowe usuwanie owłosienia.

Depilacja laserowa miejsc intymnych u mężczyzn z użyciem pianek i kremów

Pianki i kremy są łatwo dostępną i wygodną metodą depilacji. Wystarczy nałożyć je na skórę, a po kilkunastu minutach spłukać lub usunąć specjalną szpatułką. Niestety efekty będą w tym przypadku krótkotrwałe. Usuwanie owłosienia za pomocą chemicznych kosmetyków często powoduje również reakcje alergiczne i podrażnienia. Ponadto dostępne na rynku preparaty przeznaczone są do różnych typów skóry. Może to sprawić panom nie lada trudność w wyborze odpowiedniej pianki lub kremu, a niewłaściwy produkt prawdopodobnie nie przyniesie pożądanych efektów.

Usuwanie owłosienia maszynką jednorazową

Usuwanie owłosienia za pomocą maszynki jednorazowej jest najtańszą i najprostszą metodą depilacji. Niestety nie jest ona pozbawiona wad – rezultat jest bardzo nietrwały, a odrastające włoski są zwykle ciemniejsze, grubsze i gęstsze. Przy depilacji miejsc intymnych niezbędne jest także wcześniejsze skrócenie włosków przy pomocy nożyczek. W tym przypadku często dochodzi do wrastania włosków, podrażnień skóry czy bolesnych skaleczeń. Ponadto wielokrotnie użytkowana maszynka stanowi siedlisko bakterii, które mogą prowadzić do niebezpiecznych zakażeń wrażliwej skóry krocza.

Trwała depilacja laserowa – gdzie facet powinien się depilować?

Laserowe usuwanie owłosienia jest najchętniej stosowane przez mężczyzn, obdarzonych bujnym i ciemnym owłosieniem miejsc intymnych. Po pełnej sesji zabiegów z udziałem lasera o indywidualnie dopasowanej mocy dochodzi bowiem do nieodwracalnego uszkodzenia cebulki, które zapobiega ponownemu odrastaniu niechcianych włosów. Trwała depilacja laserowa nie powoduje podrażnień i wrastania włosków. Indywidualnie dopasowana do specyfiki włosów i skóry pacjenta jest bezpieczna nawet w przypadku delikatnego, nadwrażliwego naskórka.

Mężczyźni, którym zależy na bezpiecznej i dającej długotrwałe efekty depilacji stref intymnych, powinni zdecydować się na trwałą depilację laserową. Jest to bowiem najmniej inwazyjna, a jednocześnie najbardziej komfortowa powszechnie dostępna na rynku metoda usuwania owłosienia.