Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej? – poradnik

22 sierpnia 2019
Jak-przygotowac-sie-do-zabiegu-depilacji-laserowej-–-poradnik.jpg

Trwała depilacja laserowa to zabieg odpowiedni dla wszystkich, którzy zmagają się z problemem zbędnego owłosienia. Uciążliwe podrażnienia, ból czy wrastające włoski to tylko niektóre skutki uboczne tradycyjnych metod depilacji. Depilacja laserowa nie tylko pozwala osiągnąć trwałe rezultaty, ale jest również w pełni bezpieczna i komfortowa. W każdym przypadku warto jednak odpowiednio przygotować swoją skórę przed wizytą w gabinecie kosmetycznym.

Laserowe usuwanie owłosienia – odpowiednie przygotowanie

Przygotowania do zabiegu depilacji laserowej należy rozpocząć już na 6 miesięcy przed jego terminem. Jest to bowiem najlepszy moment do tego, by przerwać kurację doustną retinoidami (np. Izotek, Roaccutane). Na 2 miesiące przed depilacją konieczne jest również zaprzestanie mechanicznego usuwania włosków za pomocą depilatora, wosku czy pęsety. Dozwolone jest jedynie golenie wybranych partii ciała za pomocą jednorazowej maszynki oraz kremu lub pianki. W ten sposób nie dochodzi bowiem do uszkodzenia cebulki włosa. Depilacja laserowa Vectus z pewnością przebiegnie prawidłowo, jeżeli na miesiąc przed wizytą w salonie zrezygnujemy ze stosowania maści, kremów i innych produktów zawierających retinoidy, takie jak Isotrexin, Retin A, Zorac, Differin, witaminy oraz kwasy owocowe. Natomiast na 2 tygodnie przed depilacją należy zaprzestać stosowania wszelkich leków, ziół i kremów światłouczulajacych, zawierających nagietek czy dziurawiec. Bezwzględnie należy również zrezygnować z opalania (również w solarium), gdyż wysoka zawartość melaniny w skórze mogłaby doprowadzić do poparzeń i silnych podrażnień w trakcie zabiegu.

Bezpośrednio przed zabiegiem

Bezpośrednio przed depilacją laserową nie należy stosować żadnych kremów do depilacji, peelingów czy środków złuszczających, które mogłyby dodatkowo podrażnić i wysuszyć skórę. Zaleca się natomiast nawilżanie obszarów, które mają zostać poddane działaniu lasera, przede wszystkim w przypadku osób posiadających skłonność do alergii, podrażnień i łuszczenia się skóry. Na dzień przed zabiegiem wybraną partię ciała należy dokładnie wydepilować maszynką. Wyjątkiem jest pierwsza wizyta w gabinecie – wtedy warto zostawić część owłosienia w celu łatwiejszego określenia dokładnej barwy, grubości i struktury włosa. Skóra w miejscu depilacji powinna być nie tylko ogolona, ale również czysta i wolna od jakichkolwiek kosmetyków.

Depilacja laserowa Vectus będzie w pełni skuteczna, bezbolesna i komfortowa, jeżeli pacjent rzetelnie zastosuje się do wszystkich zaleceń przed zabiegowych.