Jak uniknąć podrażnień, czyli wszystko o depilacji skóry wrażliwej

11 lipca 2019
Jak-uniknac-podraznien-czyli-wszystko-o-depilacji-skory-wrazliwej.jpg

Posiadacze skóry wrażliwej na co dzień mierzą się z wieloma problemami. Naskórek tego typu ma bowiem tendencję do zaczerwienienia, pieczenia, podrażnień, poparzeń słonecznych, wrastających włosków, pękających naczynek i wielu innych dolegliwości, które w znaczący sposób wpływają zarówno na wygląd skóry, jak i komfort w trakcie oraz po zabiegu usuwania owłosienia. Jak zatem dobrać właściwy sposób depilacji i jak uniknąć podrażnień po usuwaniu owłosienia z wrażliwego naskórka?

Jak unikać podrażnień przy depilacji skóry wrażliwej?

Priorytetem podczas zabiegu usuwania owłosienia ze skóry wrażliwej powinno być zadbanie o odpowiednie zabezpieczenie jej powierzchni oraz precyzyjne pozbycie się włosków. Stosując maszynkę do golenia, należy kontrolować ostrość noży, a na depilowane miejsce aplikować dobrej jakości preparat, który zmiękczy włosy i ochroni naskórek. Osobom o wrażliwej skórze zdecydowanie odradza się stosowanie metod, które sprowadzają się do wyrywania włoska wraz z cebulką. Plastry z woskiem, które aplikuje się na gorąco, mogą bowiem sprzyjać pękaniu naczynek, a depilatory skutkować wrastaniem włosków oraz powodować duży ból. Najlepszą metodą usuwania owłosienia w przypadku wrażliwej skóry jest trwała depilacja laserowa, która nie narusza bariery ochronnej naskórka.

Skóra wrażliwa a laserowe usuwanie owłosienia

Trwała depilacja laserowa w przypadku skóry wrażliwej jest wbrew pozorom nie tylko możliwa, lecz wręcz wskazana. Działanie lasera opiera się na fototermolizie selektywnej, co oznacza, że podczas zabiegu wiązka światła oddziałuje wyłącznie na melaninę zawartą we włoskach, nie uszkadzając w żadnym stopniu otaczającego ich naskórka. Depilacja laserowa laserem Vectus dodatkowo wykorzystuje specjalną technologię chłodzenia, która minimalizuje ryzyko powstawania podrażnień oraz odczuwania dyskomfortu podczas zabiegu. Laserowe usuwanie owłosienia eliminuje także problem wrastających włosków, ponieważ całkowicie niszczy ich strukturę i uniemożliwia ich regenerację. Należy podkreślić, że laser Vectus wyposażony jest w specjalny czytnik Skintel odpowiedzialny za precyzyjny pomiar melaniny. Umożliwia on dopasowanie parametrów zabiegu (długość fali, czas naświetlania) do indywidualnych potrzeb klienta.

Depilacja skóry wrażliwej nie musi wiązać się z silnym bólem, wrastaniem włosków i licznymi podrażnieniami. Laserowe usuwanie owłosienia laserem Vectus, który posiada czytnik melaniny oraz system chłodzenia, gwarantuje pełne bezpieczeństwo, komfort oraz skuteczność zabiegu.