Jesień, czyli najlepszy czas na depilację laserową

21 października 2019
Jesien-czyli-najlepszy-czas-na-depilacje-laserowa.jpg

Jesienne miesiące stanowią najlepszy moment do rozpoczęcia serii zabiegów, których celem jest usuwanie owłosienia. W tym okresie łatwiej uniknąć bowiem promieniowania UV, co ma pozytywny wpływ na efektywność zabiegu. Wysoka zawartość melaniny (barwnika) w naskórku, osłabia bowiem działanie lasera. Trwała depilacja laserowa przy użyciu nowoczesnego modułu, jakim jest laser Vectus, jest więc najskuteczniejsza właśnie jesienią.

Laserowe usuwanie owłosienia – przygotowanie

Trwała depilacja laserowa wymaga odpowiedniego przygotowania. Na miesiąc przed planowanym zabiegiem, należy zaprzestać stosowania kremów i maści bogatych w witaminę A i C oraz kwasy owocowe. Osoba, która decyduje się na laserowe usuwanie owłosienia, w codziennej pielęgnacji nie powinna też wykorzystywać produktów o właściwościach złuszczających (np. peelingów). Ponadto na miesiąc przed sesją naświetlania nie należy wyrywać włosków z wybranej powierzchni przy pomocy depilatora, wosku czy pęsety. We wspomnianym okresie konieczne jest też zaprzestanie przyjmowania leków fototoksycznych, fotoalergicznych oraz wszelkiego rodzaju ziół. Ważne jest również unikanie słońca, ograniczenie wizyt w solarium, a także rezygnacja z samoopalaczy.  W przypadku dużej zawartości melaniny w skórze energia lasera będzie bowiem silniej oddziaływać na naskórek niż na cebulkę włosa. Procedura będzie więc nie tylko nieskuteczna, ale może doprowadzić do powstania podrażnień, przebarwień, a nawet oparzeń.

Laserowe usuwanie owłosienia – efekty

Pierwsze efekty depilacji laserowej są zauważalne już po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetycznym, ale pełny efekt gładkiej skóry wymaga wykonania serii kilku, odbywających się cyklicznie zabiegów. Laserowe usuwanie owłosienia najlepiej rozpocząć więc w okolicach października lub listopada. W ten sposób niezależnie od indywidualnych uwarunkowań organizmu, takich jak kolor skóry czy grubość włosa, w okresie wakacyjnym z pewnością będzie można cieszyć się gładką skórą. Depilacja laserowa wykonana w okresie jesiennym i zimowym praktycznie eliminuje problem nadmiernej ekspozycji skóry na działanie promieniowania słonecznego. Jednakże w przypadku depilacji twarzy w trakcie terapii warto pamiętać o produktach ochronnych z wysokim filtrem.

Poddanie się depilacji przy użyciu lasera Vectus w okresie jesiennym jest zdecydowanie rekomendowane przez specjalistów. W tym czasie ilość słońca jest bowiem ograniczona, co wpływa bardzo korzystnie na bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu.