Pielęgnacja skóry po depilacji laserowej

18 stycznia 2021
Depilacja-laserowa-a-komfort-i-bezpieczenstwo-pacjenta.jpg

Depilacja laserowa jest zabiegiem, z którego chce skorzystać coraz większa ilość osób. Po pierwsze z uwagi na to, iż ta metoda jest skuteczna, a do tego wygodna. Wystarczy bowiem, iż wybierzemy się na kilka sesji, żeby móc pozbyć się z pewnych obszarów uciążliwych dla nas włosków i mieć gładką skórę przez dłuższy czas. Laserowa depilacja włosów jest również zalecana w sytuacjach, kiedy tradycyjne sposoby na usuwanie owłosienia są przyczyną podrażnień i stanów zapalnych. Jakie więc kroki w zakresie pielęgnacji skóry, trzeba podejmować, aby właściwie zadbać o skórę po przeprowadzeniu tego typu zabiegów.

Daj skórze odpocząć

Pomiędzy zabiegami w serii, która umożliwi pozbycie się wszelkich zbędnych włosów z zastosowaniem lasera, zwykle ustala się przerwę na okres około 4-6 tygodni. Wprowadzenie takiej przerwy, nie tylko pozwoli na to, ażeby we włosowych mieszkach pojawiały się zupełnie nowe włoski, które nie były obecne w czasie wcześniejszego zabiegu, ale także na to, żeby skóra miała po prostu szansę odpocząć. W przerwach pomiędzy zabiegami, nie możemy więc podejmować żadnych działań mogących doprowadzić do podrażnień. Warto przede wszystkim powstrzymać się od wystawiania poddanych wcześniej depilacji obszarów na działanie promieni słonecznych. 

Chrońmy skórę przed promieniowaniem słonecznym 

Tym bardziej w sytuacji, kiedy na laserowe usunięcie owłosienia zdecydujemy się w sezonie letnim, bardzo istotne będzie to, żeby zaraz po przeprowadzonym zabiegu ochronić skórę przed promieniami słonecznymi. W tymże celu, musimy ograniczyć do zupełnego minimum czas, który przebywamy na słońcu. Jeśli z jakiejś przyczyny, będzie to niemożliwe, należy stosować kremy z wysokim filtrem UV. Nie możemy również przez pewien czas korzystać z solarium. 

Zadbajmy o właściwe nawilżenie

Po przeprowadzonym zabiegu laserowej depilacji, warto będzie zadbać szczególnie o właściwe nawilżenie, jak i odpowiednią kondycję naszej skóry. W tym celu warto jest używać kremów albo balsamów, które posiadają w składzie substancje pielęgnacyjne i łagodzące podrażnienia. Pośród najwcześniej stosowanych składników, które mają za zadanie redukować ewentualnie pojawiające się podrażnienia, znaleźć można przede wszystkim alantoinę działającą ściągająco i przeciwzapalnie, wspomagającą regenerację naskórka, jak i D-panthenol odpowiedzialny za regulowanie gospodarki wodnej skóry, dzięki czemu możliwie jest zachowanie jej elastyczności i jędrności. W wypadku, kiedy depilowane są obszary skóry narażonej na promienie słoneczne (na przykład na twarzy), powinniśmy używać także balsamu z wysokim filtrem, którego zadaniem będzie ochrona przed niekorzystnym działaniem promieni UV. 

Pijmy wodę

Nie tylko przed, ale również i po przeprowadzonym zabiegu depilacji laserowej, skóra powinna być promienna, świeża i zadbana. Celem jej odpowiedniego nawilżenia, poza używaniem specjalnie dobranych do tego celu kosmetyków, warto abyśmy pamiętali o tym, jak ważne jest picie w ciągu dnia właściwej ilości wody. Według przeprowadzonych licznych badań, zaleca się przyjmowanie przynajmniej 1,5 l niegazowanej wody. 

Pilnujmy zbilansowanej diety

Nasz organizm to bardzo skomplikowany ustrój, w którym na jeden element, mogą mieć wpływ pozostałe. Żeby po odbytej serii zabiegów wygląd naszej skóry dawał nam pełną satysfakcję – miejmy na uwadze to, iż konieczne jest zadbanie o cały organizm. Jeżeli będziemy spożywać zbilansowane posiłki i zadbamy o kondycję – z pewnością ciało nam się za to odwdzięczy. Tyczy się to także skóry, która stanie się gładka dzięki depilacji laserowej, ale także piękna i naprawdę jędrna. Miejmy przy tym na uwadze, iż zdrowa dieta, wcale nie musi być związana ze zmianą całego trybu życia i wyrzeczeniami. Wystarczy, iż będziemy pamiętać o wypijaniu minimum 1,5 litra wody gazowanej dziennie, a także o spożywaniu 5 posiłków dziennie każdego dnia, które będą zbilansowane i bogate we wszystkie istotne składniki pokarmowe. Szybko zauważymy, że wprowadzenie kilku zmian, może przynieść naprawdę zadowalające efekty w niedługim czasie.