Depilacja laserowa, czyli najlepszy sposób na gładkie nogi

5 marca 2019
Depilacja-laserowa-czyli-najlepszy-sposob-na-gladkie-nogi2.jpg

Usuwanie zbędnego owłosienia z okolic nóg wpisuje się w codzienność wielu pań. Gładkie i zadbane nogi, podobnie jak modne ubranie, zadbane paznokcie i włosy czy staranny makijaż, są bowiem wizytówką każdej atrakcyjnej kobiety. Panie wciąż poszukują jednak najbardziej skutecznej i dającej długotrwałe rezultaty metody depilacji.

Na rynku kosmetycznym dostępne są rozmaite preparaty, które pozwalają na samodzielne wykonywanie zabiegów w domowych warunkach. Również gabinety kosmetyczne świadczą profesjonalne usługi w tym zakresie. Wybór optymalnego rozwiązania jest kwestią indywidualną, uzależnioną od rodzaju skóry czy koloru i gęstości owłosienia.

Domowe metody depilacji

Do najbardziej popularnych sposobów na pozbycie się włosków z okolicy nóg należy golenie maszynką lub depilatorem mechanicznym. Pierwsze rozwiązanie pozwala na szybkie, bezbolesne, lecz niestety krótkotrwałe, usunięcie włosów, które na dodatek w miarę powtarzania zabiegu mogą odrastać ciemniejsze i mocniejsze. Podczas golenia zwykłą maszynką nie trudno również o skaleczenie. Depilator mechaniczny to urządzenie elektryczne, które pozwala na skuteczne, lecz bolesne wyrywanie włosków.

Bardzo powszechnym sposobem depilacji nóg jest zastosowanie ciepłego lub zimnego wosku bądź pasty cukrowej. Obie metody polegają na nałożeniu warstwy wosku lub pasty cukrowej na skórę, przyklejeniu do niej kawałka tkaniny, a następnie oderwania włosków szybkim i zdecydowanym ruchem. Są to sposoby, które dają trwalsze rezultaty, niż depilacja maszynką, gdyż włos wyrywany wraz z cebulką jest słabszy i wolniej odrasta.

Do depilacji nóg używa się również kremów depilacyjnych, które bezboleśnie wypalają włosy przy skórze, ale ich działanie jest niezbyt trwałe, a specyficzny zapach produktu może stanowić spory dyskomfort.

Depilacja laserowa

Najbardziej popularną, a przy tym najskuteczniejszą metodą usuwania owłosienia z różnych partii ciała, w tym nóg, jest depilacja laserowa dostępna w większości gabinetów kosmetycznych. Rozwiązanie to polega na oddziaływaniu na cebulki włosowe światłem lasera. Fale świetlne pochłaniane są przez melaninę, czyli barwnik zawarty w skórze i włosach. Promienie lasera zamieniane są na energię cieplną, która trwale niszczy cebulki, przez co dochodzi do zahamowania wzrostu i wypadnięcia włosa. Pożądane rezultaty można osiągnąć po kilku sesjach, a już po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetycznym następuje redukcja owłosienia nawet o 50%.

Na rynku dostępny jest szeroki wybór metod depilacji. Bezwzględnie najlepszą opinią cieszy się depilacja laserowa, która pozwala bardzo szybko osiągnąć pożądane rezultaty, daje trwałe efekty i jest niemal bezbolesna. Wspomniane rozwiązanie jest bardzo bezpieczne, niweluje ryzyko wystąpienia podrażnień skóry i stanowi dużą oszczędność czasu podczas codziennej pielęgnacji.