Depilacja laserowa pach

16 lipca 2020
Zasady-prawidlowej-pielegnacji-skory-pod-pachami.jpg

Depilacja pach za pomocą tradycyjnych metod, często jest problematyczna i stanowi uciążliwy rytuał każdego dnia. Mechaniczne usuwanie nadmiernego owłosienia jest czasochłonne i żmudne, niesie za sobą podrażnienia naskórka i może prowadzić do problemów z zapaleniem mieszków włosowych czy z powstawaniem ran. Z tego powodu, coraz częściej decydujemy się na depilacje laserową pach, która pozwala uniknąć nieprzyjemnych powikłań po depilacji mechanicznej. Ponadto, skuteczność użycia laserowej metody depilacji jest zdecydowanie bardziej efektowna i pozwala zredukować owłosienie do 90 procent.

Jak przebiega depilacja laserowa pach?

Zabieg usuwania włosków pod pachami za pomocą metody laserowej rozpoczyna się od analizy listy przeciwwskazań, co stanowi ważny element w całym zabiegu. Kolejnym etapem jest wybór odpowiednich parametrów urządzenia przez lekarza, według szczegółowych uwarunkowań klienta. Pod uwagę brane są gęstość i kolor owłosienia oraz rodzaj skóry. To niezwykle istotny element całego zabiegu i powinien zostać ustalony już na wizycie poprzedzającej zabieg laserowej depilacji pach. Dzięki odpowiedniej analizie właściwości włosków i skóry pacjenta, szansa na pojawienie się efektów ubocznych minimalizuje się praktycznie do zera. Zabieg laserowej depilacji trwa zwykle nie dłużej niż 20 minut i przebiega bezboleśnie, choć jest to indywidualna sprawa, która zależy od indywidualnych doznań pacjentów. Laserowa depilacja pach to skuteczna metoda z uwagi na sposób jej wykonywania – mieszki włosowe zostają podgrzane za pomocą wiązki światła, która jest emitowana przez laser.

Czy depilacja laserowa pach jest bezpieczna?

Depilacja pach za pomocą lasera to chętnie wybierana metoda depilacji, ponieważ pozwala uzyskać długotrwały efekt gładkiej skóry. Mała lista przeciwwskazań i niska szansa na wystąpienie jakichkolwiek poważnych efektów ubocznych sprawia, że tak wiele osób się na nią decyduje. Cały zabieg jest nieinwazyjny i bezpieczny w sytuacji, kiedy dostosujemy się do zaleceń lekarza oraz nie mamy przeciwwskazań. Zalecenia lekarza, który wykonuje zabieg są przedstawiane już na wizycie poprzedzającej depilację laserową pach, aby przygotować pacjenta, omówić pielęgnacje i postępowanie zaraz po zabiegu. Normalne zachowanie skóry bezpośrednio po zabiegu to lekki obrzęk lub zaczerwienienie, które znika po 48 godzinach od wykonania zabiegu laserowej depilacji pach.

Jak często powtarzać zabieg laserowej depilacji pach?

Efektywność zabiegu laserowej depilacji pach jest wypadkową zastosowania kilku zabiegów, które mają za zadanie utrwalić efekt. Ilość zabiegów jest ustalana indywidualnie i jak w przypadku ustawiania parametrów samego urządzenia do depilacji – zależy od koloru i gęstości owłosienia. Im są one ciemniejsze i jest ich więcej, ilość zabiegów do całkowitego pozbycia się włosków się zwiększa. Analogicznie, w przypadku jasnych i rzadkich włosów, ilość potrzebnych zabiegów laserowej pielęgnacji do utrwalenia efektu będzie mniejsza. Zwykle stosuje się 3-4 zabiegi w odstępach czasowych około 6-8 tygodni.

Ile kosztuje laserowa depilacja pach?

Każdy zabieg depilacji laserowej pach jest indywidualnie dopasowany do pacjenta, uwarunkowań włosków przeznaczonych do usunięcia oraz efektu, jakie pacjent chce uzyskać. Dlatego cena zabiegu depilacji laserowej może się różnić w zależności od wybranego salonu czy intensywności efektów. Koszt jednej sesji depilacji oscyluje w granicach od 150-350 złotych. Kwota wydaje się wysoka przy kilku sesjach, jednak w przypadku zdecydowania się na kilka zabiegów dla utrwalenia efektu, kliniki często obniżają cenę o kilkadziesiąt procent.