Zasady prawidłowej pielęgnacji skóry pod pachami

22 marca 2019
Zasady-prawidlowej-pielegnacji-skory-pod-pachami.jpg

Jedwabiście gładka, bez śladów podrażnień i kłujących, odrastających włosków – skóra pod pachami może być piękna, ale wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Czasy, w których nawet największe gwiazdy, podnosząc ręce nie wstydziły się obnażać owłosienia pod pachami, minęły bezpowrotnie. Obecnie panuje moda na gładkie ciało, nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim higienicznych.

Pielęgnacja skóry pod pachami

Skóra pod pachami jest bardzo wrażliwa i wymagająca. Jednorazowe namydlenie i spłukanie piany nie wystarczy do usunięcia bakterii. Najlepiej powtórzyć czynność 2-3 razy i zamiast żelu do kąpieli użyć naturalnego i antybakteryjnego mydła. Suche, ciemne plamy można skutecznie usunąć za pomocą peelingu lub soku z cytryny. Ewentualne podrażnienia należy łagodzić za pomocą kosmetyków o właściwościach nawilżających. Aby zapewnić skórze komfort, warto nosić ubrania przepuszczające powietrze i przyjemne w dotyku. W codziennej pielęgnacji pach z pewnością sprawdzą się także kosmetyki antybakteryjne i opóźniające odrastanie włosków. Krostki, podrażnienia i reakcje alergiczne mogą powstawać w wyniku stosowania antyperspirantów, których skład został wzbogacony o alkohol, konserwanty czy substancje zapachowe. Z tego powodu najlepiej wybierać naturalne kremy, kulki i sztyfty przeciwdziałające poceniu się.

Klasyczna maszynka do golenia a gładkie pachy

Depilacja pach za pomocą jednorazowej maszynki jest z pewnością tania i szybka, ale zazwyczaj nie przynosi zadowalających efektów. Jest to doraźny sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia, gdyż zazwyczaj już następnego dnia widoczny jest odrost. Ponadto maszynka często powoduje powstawanie zaczerwienionych i swędzących podrażnień.

Skuteczna depilacja raz w roku?

Aby pozbyć się krostek, przebarwień i podrażnień pod pachami, warto rozważyć więc zmianę metody depilacji. Wosk, krem czy depilator dają trwalsze efekty, ponieważ pozwalają na usunięcie włosków wraz z cebulami. Chociaż w tym przypadku pachy pozostają gładkie przez dłuższy czas niż w przypadku użycia jednorazowej maszynki, zasadniczo są to metody dosyć bolesne.

Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na usuwanie owłosienia z różnych części ciała metodą laserową. Depilacja laserowa pach dla pełnego efektu wymaga przeprowadzenia kilku zabiegów, gdyż poszczególne włosy znajdują się zwykle w różnych fazach wzrostu. Laserowe usuwanie zbędnych włosków jest praktycznie bezbolesne, bezpieczne dla zdrowia i daje długotrwałe efekty.