Gładkie ramiona i przedramiona, czyli podstawowe metody depilacji rąk

8 września 2019
Gladkie-ramiona-i-przedramiona-czyli-podstawowe-metody-depilacji-rak.jpg

Nadmierne owłosienie ramion i przedramion to problem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Osoby zmagające się z kompleksami na tym punkcie, poszukują idealnego sposobu depilacji, który pozwoli pozbyć się włosków szybko, skutecznie i bezboleśnie. Jakie metody są w tym przypadku najczęściej wykorzystywane? Którą z nich warto wybrać?

Golenie

Golenie ciała za pomocą maszynki tradycyjnej lub elektrycznej to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych metod na pozbycie się owłosienia. Niestety jej efekty są bardzo krótkotrwałe – włoski zaczynają odrastać już po kilku godzinach, przez co skóra szybko przestaje być idealnie gładka. Częste golenie może także prowadzić do bolesnego wrastania włosków, powodować podrażnienia skóry oraz wzmacniać cebulki.

Mechaniczna depilacja za pomocą depilatora, wosku lub pasty cukrowej

W odróżnieniu od golenia, mechaniczna depilacja za pomocą depilatora, wosku czy pasty cukrowej pozwala usunąć nie tylko tę część włosa, która wyrasta ponad skórę, ale również cebulkę. Dzięki temu efekty zabiegów są zauważalnie trwalsze. Niestety metody te są bardzo bolesne i podobnie jak golenie, mogą skutkować wrastaniem włosków oraz wystąpieniem podrażnień.

Depilacja chemiczna

Depilacja chemiczna to usuwanie niechcianego owłosienia za pomocą specjalnych pianek, kremów i żeli, które osłabiają strukturę włosa. Preparaty tego typu nie oddziałują jednak bezpośrednio na cebulki, więc zabieg wymaga częstego powtarzania. Nie jest też wolny od ryzyka podrażnień, gdyż substancje zawarte w produktach do depilacji mogą negatywnie oddziaływać szczególnie na skórę wrażliwą i suchą.

Trwała depilacja laserowa

Jedynym sposobem na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia nie tylko z ramion i przedramion, ale właściwie z każdej partii ciała, jest depilacja laserowa. Laserowe usuwanie owłosienia polega na poddaniu cebulek i mieszków włosowych działaniu skoncentrowanej wiązki światła o odpowiedniej długości fali i przez określony czas. Laser wpływa na barwnik włosa (tzw. melaninę) i prowadzi do trwałego uszkodzenia jego struktury. Zabieg jest właściwie bezbolesny, a kilka sesji w gabinecie kosmetycznym pozwala na stałe pozbyć się nawet grubego, gęstego i ciemnego owłosienia. W odróżnieniu od innych metod depilacji, w przypadku laserowego usuwania owłosienia nie występuje ryzyko powstania podrażnień czy blizn. Jest to również dobry sposób na problem wrastających włosków.

Golenie ciała za pomocą jednorazowej maszynki, stosowanie depilatora, wosku lub pasty cukrowej bądź usuwanie owłosienia z wykorzystaniem preparatów chemicznych, to bardzo powszechne metody depilacji rąk. Jednak za względu na większą skuteczność, komfort oraz trwałość specjaliści rekomendują w tym przypadku depilację laserową.