Jak usunąć owłosienie z twarzy u kobiety?

19 października 2023
jak-usunac-owlosienie-z-twarzy-u-kobiety.jpg

Wiele osób sądzi, że owłosienie twarzy jest problemem, który dotyczy wyłącznie mężczyzn. Takie stereotypowe myślenie jest jednak gigantycznym błędem, ponieważ także kobiety muszą zmagać się z irytującymi włoskami, skutecznie zaburzającymi ich aparycję. Usuwanie owłosienia z twarzy to kwestia, które interesuje bardzo dużą część społeczeństwa, jednak mało kto wie, jak efektywnie zażegnać ten problem.

Jak trwale usunąć owłosienie na twarzy?

Sposobów na pozbycie się owłosienia z twarzy jest naprawdę dużo. Jeszcze do niedawna najpopularniejszą opcją było standardowe golenie bądź przypalanie irytujących włosków, jednak dynamiczny rozwój medycyny sprawia, że współcześnie patentów na pozbycie się owłosienia z twarzy jest o wiele więcej. Jedną z najbardziej docenianych metod przez kobiety jest depilacja. Do tego celu wykorzystywane mogą być różne produkty. Depilację można bowiem wykonywać zarówno z pomocą wosku cukrowego, jak i z wykorzystaniem bardziej innowacyjnych środków. W ostatnich latach szczególnie popularnie stała się depilacja laserowa. Jest ona prawdziwym przełomem dla wszystkich pań, które chcą wyglądać kobieco i atrakcyjnie. Usuwanie włosków z twarzy na stałe z użyciem depilacji laserowej to świetny pomysł zarówno dla młodszych, jak i starszych kobiet, które marzą o pięknym wyglądzie.

Ile trwa depilacja laserowa twarzy?

Depilacja laserowa twarzy to nic innego jak naświetlanie danej partii twarzy łagodną wiązką światła laserowego. Sprawia ono, że cebulka włosa zostaje totalnie zniszczona, w efekcie czego włosy przestają rosnąć. Co istotne, podczas realizowania depilacji laserowej skóra ani tkanki nie są w żaden sposób uszkadzane, co sprawia, że metoda ta jest naprawdę bezpieczna. Ciekawostką związaną z depilacją laserową jest fakt, że lepiej sprawdza się ona u osób z ciemnymi i grubymi włosami. W przypadku posiadania jaśniejszego owłosienia obowiązkowe jest bowiem wykonanie większej liczby powtórzeń. Depilacja laserowa twarzy doskonale sprawdzi się u osób, które cenią sobie komfort i czas. Zabieg ten trwa przeważnie między 5 a 10 minut, dzięki czemu nie pochłania zbyt wiele cennego czasu. Aby depilacja laserowa dała zamierzone efekty, zazwyczaj potrzebne jest wykonanie około 4 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasowych.

Czego nie robić po depilacji laserowej twarzy?

Depilacja laserowa to bardzo skuteczny patent na pozbycie się owłosienia z twarzy. Warto jednak mieć na uwadze to, że zabieg ten będzie mógł dać wymierne korzyści tylko wtedy, gdy pacjent będzie stosował się do zaleceń specjalisty i zadba o swoją skórę po przeprowadzonym usuwaniu włosków. Po zabiegu mogą wystąpić strupki bądź zaczerwienienia, aczkolwiek zazwyczaj nie są one powodem do zmartwień. Po depilacji laserowej twarzy pacjenci muszą pamiętać przede wszystkim o tym, aby przez co najmniej 14 dni unikać ekspozycji na słońce. Dlatego też przez 2 tygodnie opalanie się jest surowo zabronione. Po wykonanej depilacji niezbędne jest używanie kremów z wysokimi filtrami UVA. Przez kilkanaście dni po depilacji laserowej nie można też używać peelingów. Nie wolno zapomnieć też o regularnym myciu skóry. Należy jednak zachować przy tym ostrożność i nie używać preparatów z dodatkiem alkoholu.

Czy depilacja twarzy jest bezpieczna?

Usuwanie włosów z twarzy to kwestia, która interesuje naprawdę wiele kobiet. Sporo pań zastanawia się równocześnie, czy depilowanie twarzy laserem jest bezpieczną metodą. Obiekcje przed poddaniem się depilacji laserowej są jednak w większości przypadków nieuzasadnione. O ile nie masz nowotworu, poważnych chorób endokrynologicznych czy infekcji wirusowych, to depilacja laserem będzie w pełni bezpieczna i nie trzeba się jej obawiać. Co istotne, sam zabieg również nie jest przesadnie bolesny i można go przyrównać do ukłucia przez komara. Osoby mające bardzo niski próg bólu powinny więc poradzić sobie z tym niewielkim dyskomfortem. Jeśli zatem zastanawiasz się, jak usunąć włoski z twarzy w sposób szybki i bezpieczny, to depilacja laserowa powinna być świetnym wyborem.